Перевезти антиматерію для вивчення в інше місце для вивчення так просто не можна. Вона не повинна контактувати зі звичайною речовиною, інакше відбудеться анігіляція (взаємне знищення) з виділенням колосальних обсягів енергії і гамма-випромінювання.

Цікаво У покупців облігацій немає впливу на Telegram і можливості управління ним, – Дуров

Що вигадали вчені

Для накопичення і транспортування на інші наукові об'єкти для вивчення, зокрема, в комплекс ISOLDE в ЦЕРНі, запустили розробку двох експериментальних установок: BASE-STEP і PUMA. Одна з установок буде вловлювати і вивільняти, а інша – накопичувати антиматерію. Габарити майбутньої накопичувальної системи повинні дозволити транспортувати антиречовину на невеликій вантажівці.

Перевезення здійснюватимуться на невеликі відстані в межах комплексу ЦЕРН.
Перевезення здійснюватимуться на невеликі відстані в межах комплексу ЦЕРН / Фото NewAtlas

Установка BASE-STEP – це так звана пастка Пеннінга з однорідним статичним магнітним полем і просторово неоднорідним електричним полем. Пастка охолоджується рідким гелієм і повинна бути пристосована для перевезення. Довжина установки буде досягати двох метрів, а вага — однієї тонни.

Установка BASE
Установка BASE / Фото NewAtlas

Сховище антипротонів PUMA – це пастка всередині надпровідного магніту соленоїдного типу вагою в одну тонну, всередині якого створюється вакуум і підтримується температура до чотирьох градусів вище абсолютного нуля. Генероване магнітом поле буде утримувати антиматерію, не дозволяючи їй контактувати з речовиною протягом тривалого періоду часу.

Введення нового обладнання для транспортування і зберігання антиречовини планується у 2023 році. Перевезення проводитимуть на невеликі відстані в межах комплексу ЦЕРН. Вивчення антиматерії в лабораторних умовах допоможе зробити багато нових наукових відкриттів.