Що за архів людської історії

Так звана Місячна бібліотека – це невеликий нанотехнологічний пристрій, який нагадує DVD-диск. Він має в собі архів, що складається з 25 нікелевих дисків, товщиною по 40 мікронів, це приблизно 0,04 міліметра. Про це повідомили на сайті Space.com.

Читайте також: Вчені знайшли нові докази того, що на Марсі була вода

Цей пристрій побудований з урахуванням усіляких просторових умов, тож, у космосі він може зберігатися не один рік.

Що записано на пристрої

В архіві є безліч типів даних, що пояснюють походження та історію всесвіту. Диски містять тисячі зображень сторінок книг, фотографій, ілюстрацій, документів, цілих книг, наукових довідників і ключів, що пояснюють мови та їх переклади. Ця бібліотека також містить пісні, текст і дитячі малюнки.

До слова, архів запустили в космос на ізраїльському кораблі Beresheet. Очікується, що він має приземлитися на поверхню Місяця у квітні. Наразі корабель ще прямує до пункту призначення, але вже надіслав на Землю фото свого шляху.

Ізраїльській корабель зробив фото на фоні Землі
Ізраїльський корабель зробив фото на фоні Землі з табличкою "Маленька країна, великі мрії"

Навіщо запускати його на Місяць

Архів, який запустили на місяць наприкінці лютого є третім з серії архівів, складових ініціативи "Архів мільярдів років. Цей проект націлений на розміщення копій даних в декількох місцях на Землі та в космосі. Це робиться для того, аби інформація могла вижити в майбутньому через мільярди років.