В ході випробувань повністю завантажена рухома електростанція зможе дістатися до точки, що знаходиться на відстані 100 км від водневої заправки. Toyota і Honda планують протестувати працездатність автобуса Mobile e в різних сценаріях, пише New Atlas.

Цікаво Інженери здатні зробити чіпи у смартфонах потужнішими в 1000 разів

Особливості рухомої електростанції

Мобільна енергетична установка Moving e створена на базі автобуса на паливних елементах компанії Toyota, але запас водню в неї в два рази більший. Автобус оснащений двома портативними енергоблоками Power Exporter 9000, 20-ма акумуляторами LiB-AID E500 і 36-ма батареями Honda Mobile Power Pack. Одна така мобільна система виробляє 454 кВт/год енергії з максимальною вихідною потужністю 18 кВт.


Мобільна електростанція Moving e всередині

Передбачається, що установка буде забезпечувати електрикою устаткування та обладнання рятувальних служб у зонах надзвичайних пригод, центри евакуації і тимчасові притулки. А у проміжках – забезпечувати енергією заходи під відкритим небом: концерти, фестивалі, вечірки тощо.

У минулому році Toyota розповіла про наймасштабніший проєкт з використання паливних елементів. Експериментальний "генератор" на паливних елементах, створений з компонентів седана Toyota Mirai, встановлений на одній з фабрик в Японії. Випробування покажуть, чи реально за рахунок паливних елементів забезпечити чистою енергією цілий будинок.