Китайській компанії все складніше керувати зростаючим бізнесом. Крім того, подібний сценарій міг би допомогти ByteDance налагодити відносини з американським урядом.

Не пропустіть США заборонить TikTok через місяць – Facebook вже готує альтернативу

Проблеми TikTok в США

Нагадаємо, що зараз Сполучені Штати обговорюють заборону застосування сервісу через можливе стеження за користувачами китайською владою. Палата представників США вже проголосувала за те, щоб заборонити всім держслужбовцям користуватися TikTok, а комітет Дональда Трампа активно рекламує петицію щодо заборони застосування на території країни.

У повідомленні зображений китайський військовий з біноклем, напис "TikTok стежить за тобою" і заклик відправляти повідомлення на короткий номер. При натисканні відкривається опитування, в якому пропонують ввести особисті дані, включаючи номер телефону та електронну пошту.


Рекламна кампанія Дональда Трампа проти TikTok

Рекламні оголошення оплачені комітетом Трампа "Повернемо Америці колишню велич", і в першу чергу націлені на користувачів у віці від 18 до 64 років. Найбільший відсоток переглядів, згідно бібліотеці оголошень Facebook, надходить зі штатів передвиборних баталій, таких як Техас і Флорида.

Загалом TikTok використовують близько 30 мільйонів американців.

Світ проти TikTok

У червні TikTok і ще 58 китайських додатків були заборонені в Індії. Після цього ByteDance почала розглядати питання перенесення штаб-квартири з Китаю до США.

До речі, жителі Австралії і місцеві громадські діячі, не чекаючи санкцій з боку уряду, самі вимагають блокування TikTok через страх перед витоком особистих даних в Китай. Наразі в Австралії додаток завантажено більше 1,6 мільйона разів.