Нещодавно компанія Tesla подала патентну заявку на виріб під назвою "Імпульсний лазерний очищувач бруду, що скупчується на склі автомобілів і фотоелементів". Саме цього тижня патент узгодили та опублікували, повідомляє Electrek.

Не пропустіть: Бути війні: Ford і Tesla влаштують змагання пікапів

Як це працюватиме

Автор винаходу Фіроз Далал так описує свою ідею: "Система очищення містить агрегат лазерної оптики, який направляє лазерний промінь на ділянку скла автомобіля, схеми виявлення забруднення і схеми управління".

Далі схема управління налаштовує параметри випромінювання лазера в залежності від місця і ступеня забруднення, контролює потужність, напрям й інші параметри лазера.


Схема патенту від Tesla / electrek

Інші функції

Цю ж систему, як сказано в заявці, можна буде використовувати для видалення нальоту з оптики камер, які встановлені в авто й забезпечують роботу автопілота.
Крім того, Tesla планує використовувати цю систему в енергетичному підрозділі компанії – щоб автоматично очищати сонячні панелі на дахах.

Звісно дуже часто компанії, патентують винаходи, яким зрештою так і не судилося вийти у світ і Tesla у цьому випадку не виняток.

Незрозуміло, що буде з цим продуктом, але чи може щось піти не так, якщо помістити кілька лазерів на автоматично керованого робота.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно