Компанія Ілона Маска десять років тому розмістила акції на біржі. Відтоді вона залишається в центрі уваги аналітиків та преси. Компанія неодноразово опинялася в складній ситуації і втрачала гроші через невдалі твіти Маска. І хоч їй до останнього пророкували швидкий крах, Tesla продемонструвала впевнений розвиток, повідомляє Bloomberg.

Не пропустіть: До реалізації "таємного плану Маска" Tesla залишилося презентувати один автомобіль

Tesla серед лідерів

У цьому місяці ціна акцій Tesla досягла рекордних 413 доларів, а загальна вартість компанії склала 73 мільярди доларів. Дорожче серед лідерів світового автопрому коштує лише Toyota (230 мільярдів) та Volkswagen (98 мільярдів). Інші конкуренти, разом з General Motors і Ford, давно залишилися позаду.

В першу чергу інвесторів приваблює швидке зростання продажів. Відколи була випущена Model S, обороти Tesla виросли в 52 рази. Однак це не єдина причина. Tesla виділяється серед традиційних автовиробників, тому що асоціюється з екологічно чистим майбутнім і високими технологіями. Це набагато перспективніше, ніж черговий виток розвитку автомобілів з ДВЗ.

Що буде далі

Судячи з усього, в найближчі роки виручка компанії продовжить рости. У році, що минає збільшення складе 14%, в 2020 році – 21%, а в 2021 році – 18%. Середнє зростання 10 найбільших автовиробників за ті ж періоди складе 1%, 4% і 3% відповідно.

Попри популярну думку про високу волатильність акцій Tesla, насправді вони впевнено додають в ціні. Наприклад, в 2019 році зростання їх вартості склало 22%. Для порівняння, середній результат 10 найбільших конкурентів – 10%. Лідерські позиції компанія зберігає вже кілька років поспіль.

Цікаво: Tesla отримає демонстрацію повного автопілота після святкового оновлення

Думка аналітиків

Тим часом, багато аналітиків як і раніше не вірять в індустрію електромобілів і рекомендують продавати акції Tesla. Ситуація схожа на ту, з якою зіткнулася Amazon в перші десять років у ролі публічної компанії. Скептики довгий час відмовлялися вірити в успіх компанії, яка сьогодні перетворилася в одного з головних технологічних гігантів. Можливо, Tesla чекає така ж доля.

На думку аналітиків з Credit Suisse, Tesla також випереджає всіх конкурентів завдяки передовим технологіям створення акумуляторів. Поки інші автовиробники намагаються знайти власне рішення, компанія Ілона Маска продовжує впевнено рухатися вперед.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно