Нові знімки були зроблені телескопом в рамках програми OPAL (Outer Planet Atmospheres Legacy), в ході якої проводяться щорічні спостереження цих планет, повідомляється на офіційному сайті Hubble.

Читайте також: Яскравість спалаху перевищує сонячні у мільярди разів: вчені розповіли про незвичайну зірку

Уран. На північному полюсі Урана видно гігантську яскраву область білого кольору, яку назвали "полярною шапкою". Вона, можливо, є довготривалим штормом і могла утворитися через сезонні змін до атмосферних потоках. Коли "Вояджер-2" пролітав повз Урана в 1986 році, ця структура була менш помітною, а на планеті була зима, в той час як зараз середина літнього періоду.

Уран
Знімок Урану

Нептун. На знімку Нептуна видно темний антициклон, що з'явився в літній період в південній півкулі планети. Це четвертий за рахунком антициклон, що спостерігався телескопом.

Ще два подібних атмосферних явища були виявлені космічним апаратом "Вояджер-2" в 1989 році, тоді було відкрито Велику темну пляму, діаметр якої всього лише в три рази менше юпітеріанского урагану Велика червона пляма.

Нептун
Знімок Нептуна

Раніше телескоп уже простежив за долею одного з таких штормів. Поруч з темним штормом видно яскраво-білі "хмари-компаньйони", які формуються під час руху вгору повітряного потоку, що зустрічається з вихором, через що починається утворення кристалів метанового льоду. Схожі хмари утворюються на Землі над горами.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно