Смартфони з акумулятором на 4000-5000 мАг вже давно стали таким собі стандартом для ринку. Вже сьогодні доволі складно знайти апарат, який має об'єм батареї менший ніж 4000 мАг. Але навіть такі, здавалося б, монстри можуть зіткнутися із швидкою розрядкою акумулятора. Чому? Ось кілька причин.

Не пропустіть Ваш смартфон здатен дивувати: функції андроїд, про які ви могли не знати

"Ненажерливі" програми

З плином часу на нашому смартфоні збирається чимала кількість різноманітних додатків, частина з яких продовжують працювати у фоновому режимі. Саме такі додатки доволі швидко виснажують батарею смартфона, оскільки постійно відстежують місцерозташування, підтримують з'єднання з інтернетом, або ж використовують інші функції.

Своєю любов'ю до заряду акумулятора відомі такі додатки, як Facebook та Instagram через те, що вони активно оновлюють дані у фоновому режимі. І таких програм є чимало, – ніхто не застрахований від таких сюрпризів.

Що ж робити у такій ситуації та чи є рішення? Спершу потрібно "виловити" ті додатки, які використовують заряд акумулятора найбільше. Це можна зробити доволі легко в меню налаштувань вашого смартфона.

  • Потрібно зайти у "Налаштування":
  • вибрати "Акумулятор";
  • У цьому меню доступний графік використання акумулятора та список додатків, які найбільше використовують заряд. Так ви зможете виявити, які саме додатки "вбивають" вашу батарею.

У залежності від моделі та прошивки смартфону тут можуть бути окремо вказані додатки, які найчастіше виводять смартфон з режиму сну чим і розряджають батарею.

Скриншот
Потрібно дізнатися, який додаток найбільше використовує акумулятор / Скриншот 24 каналу

Шкідливі програми

Офіційний магазин додатків для Android Play Market містить чимало відверто шкідливих додатків, попри намагання Google регулярно видаляти їх. Завжди існує ризик наштовхнутися на шкідливий додаток, який виявиться, наприклад, криптомайнером чи програмою-шпигуном. Саме такі додатки часто дуже швидко виснажують батарею смартфона, оскільки будь-яка шкідлива програма дуже активно працює у фоні, викликаючи підвищену витрату батареї.

Що робити у такій ситуації і як виявити такі додатки? Одним з вірних признаків того, що ви встановили саме шкідливу програму це різка зміна "поведінки" вашого смартфона. Якщо, наприклад, смартфон став різко втрачати заряд акумулятора, а раніше він так не робив – варто насторожитися.

Одним з рішень є видалення нещодавно встановлених додатків. Зазвичай це допомагає та відновлює нормальну роботу смартфона. Ця порада актуальна й у тому випадку, якщо програма не шкідлива, однак саме вона активно виснажує батарею і ви можете без неї обійтися.

В іншому випадку рекомендуємо встановити антивірус та перевірити смартфон на наявність шкідливих програм, а ще краще відновити смартфон до початкових налаштувань попередньо зберігши важливу інформацію.

Акумулятор
Шкідливі програми можуть швидко виснажувати заряд батареї / Фото Unsplash

"Зайві" програми

Не лише шкідливі програми можуть негативно впливати на стан вашого акумулятора. Надмірна кількість непотрібних програм, якими ви давно не користуєтесь, але які працюють у фоновому режимі, теж можуть швидко "вбивати" батарею.

Зазвичай це ті додатки, які були встановлені колись дуже давно і незрозуміло навіщо, а потім втрачені у великому списку інших програм. Вони можуть потихеньку "сидіти" в оперативній пам'яті, навіть якщо ними ніхто не користується, і під'їдати заряд батареї.

Що робити? Провести "генеральне прибирання". Для початку – вручну, просто видалити все зайве та давно забуте. Після цього ви можете помітити, що смартфон почав працювати довше і навіть швидше, адже такі програми ще й тормозять роботу вашого смартфона. До речі, якщо ви помітили, що ваш смартфон почав працювати повільно – є рішення, як повернути його до нормального "життя". Про це ми розповідали у нашому матеріалі.

Старий акумулятор

Однією із причин швидкого розрядження акумулятора може бути його старість. Якщо смартфону уже більше ніж три роки він точно буде працювати менше часу ніж раніше і з часом ситуація може різко погіршитися.

У iOS можна переглянути стан акумулятора – достатньо зайти у відповідний розділ налаштувань. В Android потрібно використовувати спеціальні програми – наприклад, AccuBattery, хоча, деякі смартфони мають і штатні засоби відслідковування здоров'я акумулятора.

Що робити? У такій ситуації єдиним справді дієвим методом розв'язання проблеми є повна заміна акумулятора. Раніше це можна було зробити значно простіше – замовити потрібний акумулятор в інтернеті чи купити у магазині, зняти кришку телефона і замінити акумулятор на новий утилізувавши при цьому старий. Однак зараз практично усі смартфони мають цілісний корпус без задньої кришки, а акумулятори у таких смартфонах не знімаються.

Сервіс
Якщо акумулятор старий, його потрібно замінити / Фото Unsplash

Цікаво Вимкніть негайно: як зрозуміти, що смартфон більше не можна використовувати

Тому сьогодні єдиним варіантом заміни акумулятора є – офіційний сервісний центр виробника. Так, це дорожче ніж самостійна заміна в минулому, однак офіційна заміна має й свої переваги. По-перше, офіційні сервісні центри використовують сертифіковані елементи живлення, а по-друге, ви отримуєте гарантію роботи, і якщо після заміни щось піде не так, ви зможете звернутися у сервісний центр повторно для безоплатного вирішення проблеми.