Проте це не має відношення до супутників та їх прототипів, які вже знаходяться на орбіті довкола Землі. Модифікація ліцензії стосується супутників, які будуть виведені на орбіту в майбутньому. Це дозволить SpaceX знизити висоту орбіти у 2814-ти "старлінків".

Цікаве NASA зупинило контракт зі SpaceX на створення місячного корабля: відомі причини

запуск Starlink
Пуск ракети-носія Falcon 9 29 квітня 2021 року / Фото SpaceX

Чому FCC відкоригувала ліцензію

У Федеральній комісії вирішили, що така модифікація відповідає соціальному запиту, адже покращить покриття швидкісним супутниковим інтернетом у приполярних та полярних районах.

Це поліпшить обслуговування віддалених і недостатньо обслуговуваних районів, включаючи полярні регіони, і спростить розгортання системи Starlink в цілому. Ми прийшли до висновку, що польоти на більш низьких висотах матимуть позитивний вплив на зменшення освіти космічного сміття на орбіті. – зауважили у FCC.

Цікаве Вперед до зірок: як почати заробляти на акціях космічних компаній

Також у Комісії додали, що модифікація ліцензії не несе за собою негативних наслідків таких, як зростання кількості космічного сміття та радіоперешкоди. Відповідно до цього, SpaceX має двічі на рік звітуватися про збої в роботі сузір’я Starlink, про виведені з ладу супутники, або про будь-які інші негаразди, якщо такі відбудуться.

Проліт супутників Starlink повз МКС
Проліт супутників Starlink біля МКС / Фото NASA

Що потрібно знати про Starlink

  • На орбіті знаходиться 1434 супутника Starlink.
  • Всього було запущено 1505 супутників.
  • На стадії бета-тестування інтернетом від компанії можна скористатися у Канаді, США, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Новій Зеландії та Австралії
  • Вартість користувацького терміналу – 499 доларів.
  • Щомісячна підписка коштуватиме 99 доларів.