Шахраї змонтували відео, в якому від імені Стіва Возняка, Білла Гейтса й Ілона Маска обіцяли, що будь-кому, хто переведе біткоїни на певний гаманець, повернуть подвоєну суму. Deepfake-рекламу показували на YouTube.

Цікаво Натхненні природою: як створювався дизайн навушників Huawei FreeBuds 4i

Рішення суду

Возняк подав позов проти Google, які й належить відеохостинг YouTube, ще у липні 2020 року. Він звинуватив компанію в тому, що вона допустила розміщення на платформі фейкових відеороликів, які від його імені рекламують шахрайську схему.

YouTube виграв справу у Верховному суді округу Санта-Клара в Каліфорнії. Інстанція визнала платформу невинною і відмовила Возняку в проханні не застосовувати 230 статтю федерального закону США.

Стів Возняк наполягав на тому, що YouTube не тільки не видалив шахрайські відео, але і "істотно сприяв" шахрайству, продаючи таргетовану рекламу, стимулюючу трафік на відео, і навіть помилково верифікував канали YouTube, які несли ці відео.

Суддя Верховного суду округу Санта-Клара Суніл Р. Кулкарния заявив, що цих факторів недостатньо для подолання імунітету, передбаченого для сайтів розділом 230.

Суд дав Возняку 30 днів на те, щоб переформулювати позов.