Наразі безпілотники доставки не можуть вільно літати через центри великих міст, оскільки в них зосереджена велика кількість перешкод для польоту. Однак зовсім скоро це може змінитися завдяки розробці дослідників зі Стенфорда.

Не пропустіть Колишній інженер NASA побудував високотехнологічну смугу перешкод для білок: відео

Використання громадського транспорту дронами допоможе їм перетинати важкопрохідні області. Згідно з методикою вчених зі Стенфордського університету, безпілотники можуть прикріплятися до зовнішньої сторони автобусів або трамваїв, що дозволить збільшити дальність польоту на 260% в порівнянні з одиночним польотом.

Як працюватиме система

Розроблена фахівцями система може керувати роботою комплексу дронів до 200 одиниць, доставляючи щодня до 5000 посилок. Штучний інтелект системи може функціонувати в великих містах з кількістю зупинок громадського транспорту до 8000 – вчені тестували її в Сан-Франциско та Вашингтоні.

При цьому фахівці не запитували будь-яких додаткових даних в департаментах з громадського транспорту в цих містах – системі досить мати відомості про зупинки, розміщені у відкритому доступі. При цьому дослідники відзначають, що, хоч і не консультувалися з міськими службами, в подальшому зв'язуватися з ними потрібно, щоб визначити додаткові зовнішні чинники і потенційний вплив на міське середовище при використанні автобусів та трамваїв для дронів доставки.

Відео описує суть та деталі системи доставки

Цікаво Huawei випустила кишеньковий мобільний роутер

На що система здатна зараз

Наразі система може повноцінно обробляти запити, якщо дрони несуть по одній посилці і відправляються на дозарядку в перервах між відправленнями. Крім того, вона не враховує можливі затримки і жорсткі тимчасові рамки, які потенційно можуть встановлювати клієнти – дрони прилітають за адресою якомога швидше, однак можуть не встигати до заданого терміну через невизначеність руху громадського транспорту і ситуації на дорогах.

В найближчому майбутньому дослідники спробують врахувати і ці фактори, а також оцінити експлуатаційні витрати і потенційні зовнішні фактори, такі як шумове забруднення і вплив на людей.