Стартап з Шотландії зараз зайнятий розробкою ракети-носія Prime з двигунами на біопропані, природному вуглеводневому паливі. Перший випробувальний політ апарату запланований на 2022 рік.

Цікаво Dynetics приступить до детальної розробки місячного посадкового модуля

Хоча двигуни нашої ракети та інші важливі системи вже цілком дозріли після декількох років тестувань, власна велика система 3D-друку на зразок цієї збільшить нашу швидкість і гнучкість і допоможуть наростити виробництво. Це означає, що ми зможемо продовжити цикл розробки і підвищимо продуктивність ще більше,
– сказав глава Orbex Кріс Лармур.

Особливості 3D-принтера Orbex

Створений для Orbex 3D-принтер заснований на чотирьох-лазерній платформі M4R-4 для друку металевих виробів, яку німецька фірма AMCM випустила влітку минулого року. Аналогічний принтер застосовував стартап Launcher для виробництва дослідного зразка ракетного двигуна Е-2.

Крім самого принтера багатомільйонна угода включає обладнання для обробки поста і автоматизовану систему контролю якості деталей. Для встановлення нового 3D-принтера Orbex доведеться збільшити площу своєї фабрики у місті Форрес на 1000 кв. м.

Нагадаємо, що у 2019 стартап представив найбільший на той час ракетний двигун, створений за допомогою 3D-технологій. Завдяки широкому використанню вуглеволокна ракета вийшла на 30% легшою і на 20% ефективнішою, ніж сі, що можуть запропонувати конкуренти по ринку запуску малих супутників, повідомили в Orbex.