Корабель Starship SN15 став п'ятим прототипом, який здійснив політ на висоту 10 кілометрів. Тестові версії SN8, SN9, SN10 та SN 11 злітали добре, але з посадкою усе ще не складалося, хоча SN10 це майже вдалося. А от SN11 долетів до посадкового майданчика лише шматками.

Цікаво Повернення космічного корабля Crew Dragon сфотографували з орбіти

Як проходив політ Starship SN15

Корабель SN15 відірвалася від стартового майданчика, піднявся на висоту близько 10 кілометрів, виконав в апогеї серію аеродинамічних маневрів і повернувся назад, зробивши м'яку посадку через шість хвилин після зльоту на двох двигунах.

Посадка Starship SN15
Starship SN15 у момент старту / Скриншот

SN15 – вже не перший прототип, який зумів здійснити посадку після висотного випробування. Як ми вже зазначали вище, раніше це вдалося зробити SN10, однак тоді посадка була жорсткою і корабель вибухнув через 8 хвилин.

Разом з тим, після посадки ракети біля її основи виникла невелика пожежа, але протягом декількох хвилин полум'я згасло.

Пожежа SN15
Вогонь біля стійок Starship SN15 / Скриншот

Ілон Маск дуже коротко прокоментував успішну посадку Starship SN15, зазначивши, що все пішло за планом.

Номінальна посадка Starship,
– написав Маск у своєму твіттері.

Запис стріму тестового польоту Starship SN15: дивіться відео

Starship SN15 – важливий корабель для SpaceX

За словами SpaceX, SN15 – початок другої важливої ​​фази випробувань Starship перед третьою, яка вже передбачає запуски у космос. Орбітальний прототип SN20, який може з'явитися до липня, отримає повноцінну систему теплового екрану і буде тестуватися разом з механізмом відділення ступенів (корабель SN20 буде виводити величезна основна багаторазова ступінь Super Heavy BN3).

Для чого SpaceX потрібен Starship

SpaceX розробляє Starship для доставки людей і вантажів на Місяць, Марс та інші віддалені пункти. Остаточна система складатиметься з космічного корабля Starship висотою 50 метрів, який NASA нещодавно обрало у ролі місячного посадкового модуля для своєї програми "Артеміда" (хоч наразі контракт заморозили через скаргу Blue Origin), і гігантської 70-метрової ракети-носія Super Heavy.

Обидва елементи складатимуть систему Starship, яка буде повністю багаторазовою, що потенційно значно скоротить вартість космічних польотів. SpaceX сподівається, що остаточна система буде повністю введена в експлуатацію до 2023 року.