Нагадаємо, що перший політ корабля Boeing Starliner закінився невдачею. Післяполітний аналіз виявив низку проблем з кораблем, які Boeing надалі усунула, допрацювавши всі системи Starliner.

Цікаво Росія ледь не накоїла лиха у космосі: модуль "Наука" змусив МКС неконтрольовано обертатися

Дата другого безпілотного випробувального польоту за програмою OFT-2 (Boeing Orbital Flight Test-2) кілька разів переносилася і в підсумку була запланована на 30 липня 2021 року, однак і її довелося перенести.

Проблеми під час стикування російського модуля з МКС

Ситуація з несподіваним ввімкненням двигунів російського модуля "Наука" через кілька годин після стикування з МКС змусила NASA і Boeing переглянути термін запуску, зняти ракету-носій Atlas 5 разом з кораблем зі стартового столу – для того, щоб переконатися, що станція готова прийняти корабель.

Як пройде політ Starliner

В ході другого польоту Starliner відправиться до МКС разом з 270 кілограмами припасів для МКС і обладнання. Загальна тривалість польоту складе 5-10 днів, за цей час корабель встигне досягти станції, зістикуватися з нею, після чого повернеться на Землю.

Очікується, що успіх польоту доведе, що корабель готовий до прийому астронавтів, в цьому випадку перший пілотований політ Starliner зробить до кінця цього року.

Що відомо про корабель Boeing Starliner CST-100

  • Розробкою свого пілотованого космічного корабля Boeing зайнявся в 2010 році за фінансової підтримки програми NASA Commercial Crew Program, яка аналогічним чином підтримала роботи над кораблем Crew Dragon компанії SpaceX.
  • Перший випробувальний політ CST-100 Starliner зробив тільки в грудні 2019 року. Тоді корабель не зміг вийти на розрахункову орбіту через помилки в системі відліку часу, що призвело до перевитрати палива. Корабель не досяг МКС, а після декількох маневрів повернувся на Землю.