Мова йде про співробітників північнокорейського військового розвідувального агентства, яких звинуватили в створенні та розгортанні численних шкідливих додатків, призначених для крадіжки криптовалюти, і шахрайстві на ринку блокчейн-платформ.

Цікаво Vodafone представила технологію супутникового позиціонування з точністю до 10 сантиметрів

Як діяли хакери

З 2016 по 2020 роки ними було проведено безліч цільових фішингових атак, націлених на співробітників Міністерства оборони США, Державного департаменту, а також на працівників оборонних підрядників і співробітників енергетичних, аерокосмічних і технологічних компаній, що співпрацюють зі США.

За словами Трейсі Вілкінсон, виконуючої обов'язки прокурора Центрального округу Каліфорнії, масштаби злочинів вражають. Серед обвинувачених:

  • 31-річний Джон Чанг,
  • 27-річний Кім Іл,
  • 36-річний Пак Джин Хе, якого у вересні 2018 року звинувачували у кібератаках на Sony Pictures і створенні програми-вимагача WannaCry.

Крім північнокорейських хакерів до справи виявився причетний і громадянин США Халеб Алаумар, який відмивав для зловмисників викрадені гроші.

Влада США звинуватила трьох північнокорейських хакерів у масштабній крадіжці криптовалюти
Хакери північнокорейського військового розвідувального агентства / Фото CNBC

  • Повідомляється, що вони також отримали контроль над низкою банкоматів, і використовували їх для несанкціонованого отримання готівки.
  • У 2017 і 2018 роках усі троє працювали над Marine Chain Token, який дозволив інвесторам купувати частки в судноплавних компаніях за допомогою технології блокчейн, завдяки чому Північна Корея отримала можливість таємно отримувати кошти від інвесторів, контролювати інтереси судноплавних компаній і ухилятися від американських санкцій.
  • У період з 2015 по 2019 рік хакери намагалися вкрасти понад 1,2 мільярда доларів з банків В'єтнаму, Бангладеш, Тайваню, Мексики, Мальти та Африки.
  • Вони провели масу успішних крадіжок криптовалют, серед яких 75 мільйонів доларів у словенської компанії, 25 мільйонів доларів у індонезійської криптовалютної біржі.

Припиняти діяльність подібних хакерських угруповань досить складно.