На цьому місці майже 13 000 років тому люди почали видобувати червону охру. Наукова стаття з описом розкопок вийшла в журналі PNAS.

Цікаво Російські археологи розграбували скіфський курган у Криму, назвавши це "спасінням"

Деталі знахідки

Археолог штату Вайомінг Спенсер Пелтон розповідає: "У нас є недвозначні докази того, що це місце використовувалося ранніми палеоіндіанцями 12 840 років тому, і це тривало близько 1000 років".

  • Червона охра, яку робили з гематиту, використовувалася в громадах палеоіндіанців для різних цілей, включаючи священні ритуали.
  • Вона була виявлена в древніх гробницях, схованках, стоянках і місцях убивств на Великих рівнинах, у Скелястих горах і за їх межами.
  • Шахта Powars II – єдиний кар'єр червоної охри, виявлений на північ від Мексики, і є одним з п'яти кар'єрів в обох Америках.
  • Серед артефактів, виявлених на місці Powars II, є наконечники культури Кловіс – першої достовірної археологічної культури на Американському континенті.
  • Також знайдено наконечники пізніших культур, знаряддя праці та намистини з черепашок — в цілому кілька тисяч артефактів, а також безліч добре збережених кісток і рогів тварин. Кістки та роги якраз використовувалися для видобутку червоної охри в кар'єрі.

Наконечник культури Кловіс
Наконечник культури Кловіс / Фото Спенсер Пелтон

Наконечник культури Кловіс
Наконечник культури Кловіс / Фото Спенсер Пелтон

Знайдені знаряддя походять з різних місць, у тому числі з таких далеких, як плато Едвардс у Техасі. Припускають, що червона охра, знайдена на археологічних розкопках по всій Центральній Америці, була видобута саме в кар'єрі Powars II.

На цій ділянці знаходиться понад 30 сколених кам'яних знарядь на квадратний метр, одні з найстаріших останків собачих з американських археологічних розкопок, а також унікальні артефакти,
– говорить Пелтон.

Дослідники вважають, що виявлені докази вказують на те, що кар'єр використовувався в два періоди.

  • Під час першого, що почався, згідно з радіовуглецевим датуванням, 12 840 років тому і тривав кілька сотень років, люди тут не тільки добували червону охру, використовуючи кістки та роги як інструменти, але й виробляли та ремонтували зброю, а також займалися іншими видами діяльності.
  • Після перерви в століття це місце знову було зайнято людьми, які добували червону охру.

Розкопки наразі все ще тривають.