За даними археологів цивілізація тут існувала приблизно за 1700 років до початку нашої ери. Довгий час вважалося, що основним заняттям людей, що тоді населяли цю територію нинішньої Північної Америки, були полювання і збиральництво. Але дослідження показують, що в будівництві були задіяні величезні людські ресурси, робота тодішніх інженерів, які керували процесом, інструменти і тяглова сила у вигляді одомашнених тварин, запряжених у колісні візки. Без усього цього просто неможливо перемістити такі масиви матеріалу до місця будівництва.

Цікаво Китайська компанія випустила робота у вигляді коня

Що відомо

Дослідники вивчили великий насип висотою понад 20 метрів. Його створення потребувало переміщення і складання мільйонів кубометрів ґрунту на одному місці. Навіть сьогодні це потребує значної праці, а тоді, майже 3000 років тому, це означало гігантські масштаби робіт.

Розташування курганів
Розташування земляних насипів у районі Поверті Пойнт / Фото Southeastern Archaeology

Як зазначають археологи, такі кургани зводилися у дуже швидкому темпі. Це підтверджують радіовуглецевий метод датування, магнітні вимірювання і мікроскопічний аналіз ґрунту. Між піщаними шарами споруд практично відсутні ознаки вивітрювання, що говорить про їх стійкість до впливу природних факторів.

Що відомо про Poverty Point

  • Територія цивілізації охоплює понад 7,5 квадратних кілометра вздовж краю хребта Макон.
  • Основний район поселення відзначається наявністю шести С-подібних концентричних земляних хребтів, кінці яких звернені на схід.
  • Вони оточують площу площею 17,4 гектара.
  • Середня висота хребтів становила 2–3 метри, а ширина біля основи – приблизно 30–40 метрів.
  • У зоні ядра також виявлено п’ять курганів.