Як повідомляє 24 канал Федеральна комісія визначила Huawei та ZTE загрозами національній безпеці для мереж зв'язку Америки та для технології 5G у США. Про це мовиться у висновку комісії.

Цікаво Huawei продовжує очолювати ринок смартфонів

Що це означає

Офіційно гроші з Фонду універсального обслуговування FCC в розмірі 8,3 мільярда доларів "більше не будуть використовуватися для покупки, обслуговування, поліпшення, модифікації або іншої підтримки будь-якого обладнання або послуг, вироблених або наданих цими постачальниками".

Простими словами це означає, що американським компаніям заборонено купувати обладнання Huawei та ZTE.

Чому прийняли таке рішення

Згідно з даними федеральної комісії, обидві компанії мають тісні зв'язки з Комуністичною партією та військовим апаратом Китаю. Крім того обидві компанії підкоряються китайському законодавству, яке зобов'язує їх співпрацювати з розвідувальними службами країни.

Заборона на співпрацю з Huawei і ZTE комісія із зв'язку виписала ще у листопаді 2019 року. Весь цей час тривало розслідування. Тепер же відомство остаточно висловило свою позицію.

Актуально Huawei заявила про прорив у розробці антен для 5G

Що буде з мережами 5G

Другими на черзі за темпами створення 5G-мереж вважаються компанії Ericsson та Nokia. За даними видання The Wall Street Journal, уряд США думає про покупку цих компаній для створення жорсткої конкуренції Huawei.