Як пише джерело, так американська влада хоче позбавити Росію висококваліфікованих фахівців у відповідних областях. Адміністрація президента вже направила запит на дозвіл не підтверджувати працевлаштування при отриманні робочої візи. Простіше кажучи, тепер працівник не повинен буде на момент переїзду вже мати роботодавця.

Цікаво Російські користувачі подають колективний позов проти Netflix: чого вимагають

Що відомо

  • Нові правила будуть поширюватися на російських громадян, які отримали ступінь магістра або доктора наук в галузі науки, техніки, інженерії або математики у США або за кордоном.
  • Представник Ради національної безпеки підтвердив, що ці зусилля спрямовані на те, щоб послабити високотехнологічні ресурси Путіна в найближчій перспективі та підірвати інноваційну базу Росії в довгостроковій перспективі, а також принести користь економіці та національній безпеці США.
  • Зокрема, адміністрація Байдена хоче полегшити переїзд до США спеціалістам, які мають досвід роботи з напівпровідниками, космічними технологіями, кібербезпекою, передовим виробництвом, передовими обчисленнями, ядерною інженерією, штучним інтелектом, технологіями ракетних двигунів та іншими спеціалізованими науковими областями.
  • Термін дії цього Положення закінчується через чотири роки.

Представники влади США заявили, що вони бачать, як значна кількість висококваліфікованих технічних працівників після 24 лютого втекла з Росії через "обмежені фінансові можливості", до чого призвели введені США та союзниками санкції.

США разом із деякими союзниками по G7 також в останні тижні обговорювали надання захищеного статусу російським вченим, в тому числі тим, хто працює в ЦЕРН.