Текст листа отримало видання "РБК Росія". Також його автентичність підтвердив федеральний чиновник та топ-менеджер одного з операторів зв'язку.

Читайте також: Американський союз закликав IT-гігантів протистояти російській владі

"Колеги, історія взагалі не про це, як ви не розумієте! Історія не про ключі і тероризм (...). Паша Дуров вирішив стати новим Мавроді. Запустивши свою крипту, в Росії ми отримаємо повністю неконтрольовану фінансову систему. І це не біткоїн для маргіналів, це буде просто, надійно і безконтрольно. Це загроза безпеці країни (...). Вся наркота, обнал, торгівля органами піде через Пашину крипту, а він буде говорити: "Я ні до чого, забороніть слова, їх використовують терористи", – йдеться в листі, який підписав Антипкін.

Про бажання Павла Дурова запустити власну блокчейн-платформу під назвою Telegram Open Network (TON) з криптовалютою Gram стало відомо наприкінці 2017 року. Розробники планують вбудувати платіжну систему на основі власного блокчейну TON в месенджер Telegram, а в перспективі впроваджувати її в інші сервіси та соціальні мережі.

Цей блокчейн буде здатний обробляти мільйони транзакцій за секунду, в той час як найбільш популярна платіжна система, яка використовує криптовалюту, – Bitcoin – здатна обробляти лише 9-12 транзакцій за секунду, а Visa та MasterCard – кілька тисяч транзакцій за секунду.

Читайте також: Слідом за Росією Telegram заблокують і в Ірані

Нагадаємо, 16 квітня Роскомнадзор направив операторам зв'язку інформацію про початок обмеження доступу до месенджера Telegram. Раніше Роскомнадзор дав Telegram термін до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування. Представники месенджера відповіли, що принцип побудови сервісу не дозволяє це зробити. 6 квітня Роскомнадзор звернувся до суду із позовом про блокування месенджера Telegram. Внаслідок блокування меседжера в РФ відомство також заблокувало 16 мільйонів IP-адрес Google та Amazon, посилаючись на те, що Telegram використовує хмарні ресурси цих компаній для обходу блокування.