Ідея проєкту досить проста – беремо велетенську центрифугу та розкручуємо в ній спеціальний носій з корисним вантажем. Розкрутивши апарат достатньо, ним буквально пожбурять у стратосферу, де носій увімкне власні двигуни, які й виведуть його на орбіту. Катапульта-центрифуга фактично виконуватиме роль першого ступеня ракети. 9 листопада 2021 року стало відомо про випробування, які відбулися 22 жовтня 2021 року.

Читайте на сайті Американський стартап тестує гігантську центрифугу для запуску ракет

Центрифуга з вакуумним ущільненням розкрутила спеціальну ракету до швидкості, яка у кілька разів більша за швидкість звуку, а потім відправила у вільний політ. Відзначається, що тестовий балістичний прискорювач, ймовірно, досягнув висоти 3 кілометри.

Сама ж центрифуга-катапульта – це тестовий варіант робочої, яка буде побудована. Головним чином її відрізняють розміри – діаметр складає 33 метри, а розміри робочої моделі мають бути значно більшими, близько 100 метрів.

Перевантаження під час тестів сягнуло позначки близько 500 – 600g. Поки лишається незрозумілим, який корисний вантаж взагалі може витримати такі навантаження. Це актуально також тому, що робоча модель центрифуги матиме більший діаметр, тому, відзначають спеціалісти, перевантаження будуть ще більшими.