Про це повідомляється в прес-релізі на офіційному сайті NASA.

Читайте також: Привіт Маску: французькі фермери знайшли уламки космічного корабля SpaceX

Супутник TESS запустили сьогодні, 19 квітня, близько 02:00 (за Київським часом). Він відправився у відкритий космос на ракеті SpaceX Falcon 9 з космічного стартового комплекса на мисі Канаверал в штаті Флорида. А вже о 03:53 TESS успішно вийшов на орбіту.

Протягом декількох тижнів, TESS буде використовувати шість пальників для руху, щоб подорожувати по серії поступово витягнутих орбіт, аби досягти Місяця, що забезпечить гравітаційну допомогу, аби TESS міг перейти на свою 13,7-денну кінцеву наукову орбіту навколо Землі. Після приблизно 60 днів випробувань космічний апарат розпочне свою роботу.

Одним із найважливіших елементів для повернення TESS в науку є висока швидкість передачі даних, пов'язана з його орбітою. Кожного разу, коли космічний апарат проходитиме поряд із Землею, він передаватиме повні кадри, зняті за допомогою камер. Це одна з унікальних можливостей TESS, яку до цього ніякий із супутників не мав,
– зазначив головний дослідник TESS в Інституті астрофізики та космічних досліджень Кавлі в Массачусетському технологічному інституті в Кембриджі Джорж Рікер.

Для цієї дворічної місії дослідження вчені розділили небо на 26 секторів. TESS буде використовувати чотири унікальні широкоформатні камери для картування 13 секторів, що охоплюють південне небо під час першого року спостережень та 13 секторів північного неба протягом другого року, загалом охоплюючи 85 відсотків загальної площі неба.

Читайте також: Що станеться з людським тілом на Марсі – експеримент

TESS буде спостерігати за явищами, що називаються транзитами. Транзит відбувається, коли планета проходить навпроти своєї зірки з точки зору спостерігача. Такі явища спричиняють періодичні та регулярні зниження яскравості зірки.

Запуск SpaceX Falcon 9 із супутником TESS на борту – дивіться відео