Сам запуск відбувся із затримкою на 3 години. Старт повинен був відбутися о 6:30 ранку (за Києвом), але його перенесли на 9:30 цього ж дня.

Важливо: NASA знайшли ймовірні ознаки життя на Марсі

Труднощі. Офіційно про причини перенесення запуску нічого не повідомляють. Та на Twitter-сторінці SpaceX була інформація, що фахівці провели додаткову перевірку наземних систем. Тож, ймовірно, саме тут і були проблеми.

При цьому Ілон Маск називав цей пуск найважчим за всю історію компанії.

Що відомо про місію. Falcon Heavy виконує місію STP-2 для збройних сил США. Ракета виведе на орбіту 24 дослідницьких супутники, що належать Повітряним силам США, NASA, приватним компаніям, університетам тощо.

SpaceX запустила ракету Falcon Heavy: відео ( запуск з 13 хвилини)

Також ракета доставить на орбіту атомний годинник, який допоможе здійснювати наведення космічних апаратів на далекі об'єкти Сонячної системи.

Читайте також: Коли можна буде замовити квитки на Марс: Маск розповів деталі

Прах у космосі. На рекеті були рештки родичів людей, що звернулися до компанії Celestis (вона скуповує незайнятий простір на космічних кораблях і розміщує у них контейнери, які містять капсули з прахом).

Такий ритуал не дешевий:

  1. Суборбітальний політ з поверненням на Землю — від 2,5 тисяч доларів;
  2. Відправлення на орбіту – від 5 тисяч доларів;
  3. Відправлення на Місяць або глибокий космос — від 12,5 тисяч доларів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно