Ракета Falcon 9 стартувала з мису Канаверал у Флориді 23 квітня о 12:48 за київським часом. До цього пуск було заплановано на 22 квітня, однак NASA та SpaceX вирішили відтермінувати його на добу через несприятливі погодні умови.

Цікаво SpaceX Ілона Маска висадить людей на Місяць

Чим цікавий запуск Crew-2

Це друга повноцінна місія з доставки екіпажу на МКС, яку здійснює американська приватна компанія SpaceX. Особливістю цього польоту є ще й те, що вперше в історії, як перший ступінь ракети Falcon 9 так і космічний корабель Crew Dragon застосовуються повторно.

Корабель Crew Dragon
Корабель Crew Dragon перед стартом / Скріншот 24 канал

Щодо корабля, то він використовувався під час історичної місії Demo-2 у ході якої отримав назву Endevour, в рамках якої до МКС відправилися американські астронавти Роберт Бенкен та Даглас Герлі.

Перший ступінь, як вже було згадано, також раніше використовувався під час запуску корабля Crew Dragon у рамках місії Crew-1.

Екіпаж місії Crew-2

На борту Crew Dragon перебувають представники відразу трьох країн. Разом з американськими астронавтами Робертом Шейном Кімбро і Меган Макартур до МКС відправилися японець Акіхіко Хошіде і француз Томас Песке. Їм належить провести на борту МКС наступні шість місяців, а чинний екіпаж станції незабаром повернеться на Землю.

Екіпаж Crew-2
Астронавти місії Crew-2 / Фото SpaceX

Астронавти проведуть на борту МКС понад 200 наукових експериментів та дослідів, серед яких, як медичні дослідження, так і експерименти над новими матеріалами. Про це детально читайте у нашому матеріалі.

Посадка першого ступеня Falcon 9

Перший ступінь штатно відпрацював усі фази польоту та здійснив успішну посадку на плавучу платформу Of course i still love you. Цього разу ступеню вдалося спуститися практично в центр позначки на платформі.

Посадка першого ступеня
Посадка першого ступеня Falcon 9 на плавучу платформу / Скріншот 24 канал