Нові документи включають детальні креслення ділянки у південній частині штату Техас, розташованій вздовж Мексиканської затоки, на якій і буде створено космопорт.

Цікаво Ілон Маск побудує місто Starbase в Бока-Чіка для відправки людей на Марс і не тільки

Повідомляється, що новий космодром SpaceX буде включати в себе:

  • дві орбітальних стартових площадки, одна з яких вже будується;
  • дві суборбітальних стартових площадки, одна з яких вже готова;
  • дві посадочних майданчики, одна з яких вже закінчена;
  • два стенди для випробувань космічних кораблів Starship і прискорювачів Super Heavy для них;
  • великий парк наземного допоміжного обладнання для забезпечення орбітальних польотів;
  • майданчик біля входу на територію для розміщення космічного корабля Starhopper.

Особливості нового космодрому SpaceX

В архітектурному кресленні космодрому вражає його компактність. Усі об'єкти будуть зосереджені на території розміром близько 10 гектарів, що різко контрастує з величезними стартовими майданчиками у Флориді в Космічному центрі Кеннеді і на космодромі мису Канаверал.

Проте, SpaceX, схоже, впевнена, що зможе керувати запуском і посадкою своїх апаратів таким чином, щоб невдачі не призвели до пошкодження розташованого поблизу обладнання. Це трохи нетрадиційний підхід, однак SpaceX часто йшла на ризик у своїй роботі, щоб прискорити темпи розвитку.

Новий космодром SpaceX (знімок з космосу)
Новий космодром SpaceX (знімок з космосу) / Фото Maxar

Ці плани доводять, що Ілон Маск бачить майбутнє SpaceX у Техасі. А будівництво нового космодрому і придбання двох нафтових вишок під назвою Фобос і Деймос дають певне уявлення про операційні можливості компанії. Маск також запропонував включити сусіднє містечко Бока-Чіка у склад нового міста під назвою Starbase.

Варто відзначити, що крім задоволення вимог інженерного корпусу армії США, SpaceX також повинна пройти екологічну експертизу Федерального управління цивільної авіації. В даний момент компанія працює над тим, щоб надати відомству оновлену екологічну оцінку.