Напередодні саме відбувся черговий політ ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту вже звичну партію з 53 супутників системи орбітального інтернету Starlink. Компанія не оминула шансу продемонструвати вражаюче відео посадки першого ступеня ракети, а разом з тим представив і новий сервіс.

Не пропустіть Красиве видовище: ракета SpaceX Falcon 9 утворила блакитну спіраль у небі Нової Зеландії

Крім того, що Starlink витримує екстремальний холод, спеку, град, мокрий сніг, зливу і ураганний вітер, він досить міцний, щоб витримувати ракетні посадки. Ось живе відео, зняте на безпілотному кораблі SpaceX у морі зі Starlink і без нього,
– мовиться у твітері SpaceX.

Що відомо про Starlink Maritime

Наразі відомо, що вартість Starlink Maritime становить 10 тисяч доларів, а щомісячна підписка обійдеться в 5 тисяч доларів. Як повідомляє SpaceX, швидкість завантаження даних забезпечуватиметься на рівні до 350 Мбіт/с біля моря.

Варто зазначити, що тарілка й обладнання Maritime буде суттєво відрізнятися від аналогів для домашнього користування. Пристрій є подвійним високопродуктивним терміналом, який здатний підтримувати зв'язок під час потужного шторму у морі. Також Maritime отримав додатковий захист від впливу солоної води та сильних вітрів і здатен витримати навіть шторм (принаймні так заявляє SpaceX).

Читайте на сайті Нові супутники SpaceX Starlink створюють ще більше проблем для астрономів: у чому справа

Також відомо де саме працюватиме сервіс Starlink Maritime:

  • прибережні води США, крім Аляски;
  • Європа, за винятком частини Норвегії, Швеції та Фінляндії;
  • Австралія;
  • Бразилія;
  • Чилі;
  • частина Нової Зеландії.