Підготовка системи Starship до запуску

Нагадаємо, що SpaceX будує свій флагманський корабель Starship, який вже зумів успішно злетіти та сісти на посадковий майданчик. Тепер залишилося побудувати та випробувати ракету-носій Super Neavy, яка повинна вивести корабель на планову висоту, та повернутися цілою назад.

Цікаво Скаргу Джеффа Безоса відхилено: контракт NASA на місячний лендер залишиться за SpaceX

Попередньо Super Heavy вже пройшла вогневі випробування на стенді і схоже, вони пройшли успішно, оскільки Маск мобілізува сили та направив в Бока Чіка більше співробітників SpaceX для роботи над підготовкою до старту, Starship, який обіцяють здійснити вже у серпні.

Робота над Super Heavy триває

Незабаром SpaceX приступить до перевірки ракети на герметичність, а також до тестів двигунів. Якщо все піде за планом, то 70-метрова Super Heavy може бути готова до орбітального польоту протягом найближчих місяців.

Ракета Super Heavy / Фото SpaceX

Що відомо про систему та корабель Starship

Як ми вже зазначали, Super Heavy є першим ступенем багаторазової космічної транспортної системи Starship, яка розробляється компанією SpaceX для польотів на Місяць і Марс. Не так давно NASA вибрало HLS Starship як транспорт для висадки астронавтів на Місяць в рамках американської програми Artemis, яка спрямована на забезпечення сталої присутності людей на Місяці до кінця десятиліття.

Starship

Верхній щабель системи – 50-метровий корабель Starship, фінальна версія якого, як очікується, буде оснащена шістьма двигунами Raptor. Що стосується фінальної версії ракети Super Heavy, то в ній буде задіяно 32 двигунb Raptor.

Starship
Корабель Starship / Фото SpaceX

Якщо все піде за планом, то компанія Ілона Маска зовсім скоро проведе тестовий запуск Booster 4 з кораблем SN20. При цьому перший ступінь системи повинен приводнитися в Мексиканській затоці через кілька хвилин після старту, а сам корабель вийде на орбіту, зробить один виток навколо Землі і сяде в Тихому океані поблизу гавайського острова Кауаї приблизно через 90 хвилин після старту.

Не пропустіть Starlink покращить роботу супутникового інтернету – компанія знайшла рішення

Коли пройде запуск Booster 4 та Starship SN 20

Поки неясно, коли можуть пройти випробування Booster 4 і SN20. Навіть якщо всі передпускові перевірки і випробування будуть пройдені успішно, можуть виникнути логістичні перешкоди. Крім того, Федеральне управління цивільної авіації США в даний час проводить екологічну перевірку місій по запуску Starship, і поки невідомо, коли вона буде завершена.