Раніше Ілон Маск повідомляв, що після тестових польотів двох попередніх версій Starship SN8 та SN9 інженери компанії внесли зміни у конструкцію корабля, що підвищило шанси успішної посадки до 60%. Однак, на жаль, корабель не зміг здійснити політ.

Цікаво Вогневі випробування Starship SN10 виявили проблему з одним із двигунів

Наразі SpaceX займаються розслідуванням ситуації і шанси на повторний політ все ще є, однак під час трансляції було зазначено, що швидше за все випробування доведеться перенести на інший день.

Запис трансляції пуску Starship SN10: дивіться відео

Як SpaceX використовуватиме Starship

Корабель Starship планують використовувати як для перевезення людей так і для доставки вантажів на Землі, Місяці та Марсі. Загалом Starship складається з двох елементів багаторазового використання: космічного корабля заввишки 50 метрів, який називається Starship, і гігантської ракети, відомої як Super Heavy.

Як корабель Starship так і ракета-носій Super Heavy отримають двигуни Raptor наступного покоління. Фінальна версія корабля буде оснащена шістьма двигунами Raptor, а Super Heavy матиме близько 30 двигунів.

Зоряний корабель буде достатньо потужним, щоб стартувати з Місяця і Марса, але йому знадобиться допомога Super Heavy, щоб піднятися з нашої набагато масивнішої планети.

Що таке Starship?

Це найбільший на сьогодні проєкт компанії SpaceX. Комплекс об'єднає у собі функції другого ступеня й багаторазового космічного корабля.

У майбутньому компанія Ілона Маска має намір створити танкер на основі Starship, який, як було оголошено раніше, можна буде застосовувати у разі тривалих експедицій.