Чим відрізняється нова антена від старої

У Starlink зазначають, що нова тарілка має прямокутну форму, а її вага знизилася до 4 кілограмів (вага оригінальної версії складає близько 7 кілограмів і вона кругла). Нова версія обладнання також має маршрутизатор MU-MIMO 3x3. Завдяки цьому вона здатна одночасно передавати дані через три канали на три різні пристрої без перевантаження мережі. В оригінальній версії використовувався маршрутизатор MU-MIMO 2x2 на два канали передачі.

Цікаво Яке місто на планеті має найбільшу кількість безплатних точок Wi-Fi

Нова тарілка
Антена Starlink другого покоління / Фото SpaceX

Новий Wi-Fi-модем

У обладнання Starlink другого покоління роз'єм живлення безпосередньо вбудований в сам модем. При необхідності використання стороннього Wi-Fi-маршрутизатора або кількох точок доступу доведеться придбати офіційний адаптер у магазині Starlink Shop.

Оновлений Wi-Fi-модем для нової антени
Оновлений Wi-Fi-модем для нової антени / Фото SpaceX

Інші відмінності

Одним із недоліків другого покоління супутникової тарілки Starlink є відсутність вбудованого в неї роз'єму LAN – у першого покоління він є. Для нової версії тарілки компанія пропонує придбати спеціальний адаптер через офіційний онлайн-магазин.

Спільні характеристики

Перше та друге покоління тарілок Starlink здатні працювати при температурах від -30 до +50 градусів за Цельсієм. Діапазон робочих температур Wi-Fi-роутерів та блоків живлення пристроїв усередині приміщень становить від 0 до +30 градусів за Цельсієм. Компанія вказує, що за екстремально низьких або високих температур продуктивність мережі може трохи знижуватися.