24 канал неодноразово розповідав про Starlink, адже саме в рамках цієї місії SpaceX здійснює найбільшу кількість супутників, які забезпечать планету супутниковим інтернетом.

Не пропустіть Українець Олексій Пахунов розповів про роботу в SpaceX

Деталі запуску

Ракету Falcon 9 запустили з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Це вже восьмий запуск супутників Starlink. Незабаром після запуску SpaceX відзвітувала про успішне виведення супутників на орбіту.

Відео запуску Falcon 9 місія Starlink

Компанія Ілона Маска також зазначила, що цього разу в космос вперше відправили супутники обладнані спеціальними козирками для захисту від сонячного світла.

Очікується, що оновлений дизайн дозволить вирішити проблему відбиття сонячного світла сузір'ям супутників. Астрономи вже не раз скаржилися на перешкоди в спостереженні космічних об'єктів, що створюються присутністю супутників SpaceX на орбіті.

Відео виведення супутників Starlink на орбіту

Окремою окрасою запуску стала, як завжди видовищна посадка першого ступеня ракети Falcon 9 на плавучу платформу Of course i still love you в Атлантичному океані.

Цікавий факт! Перша ступінь ракети Falcon 9 в цьому запуску використовувалася повторно вже п'ятий раз. Цим SpaceX встановила новий рекорд для запусків.

Відео посадки першого ступеня Falcon 9

Цікаво Історичний запуск корабля Crew Dragon: все про проєкт NASA та SpaceX і політ до МКС

Що таке Starlink?Це проєкт сузір'я супутників компанії SpaceX, які покликані забезпечити Землю не дорогим та швидким інтернетом. Наразі компанія розпочала продавати послуги в деяких частинах США та Канади, після 24-х запусків такі послуги стануть доступні по всьому світу.

Маск має намір заробляти гроші для розвитку та роботи SpaceX. Компанія Маска не єдина, хто хоче створити інтернет-мережі на орбіті: цим займаються ще кілька приватних компаній.