У вищезазначених роликах використовуються фотографії та відео за участю Стіва Возняка, на яких він нібито безкоштовно роздає біткойни, повідомляє Bloomberg.

Цікаво Атака на Twitter Маска і Гейтса: хакери могли читати їхні приватні повідомлення

Як шахраї виманюють гроші

У відео мовиться, що співзасновник Apple поверне відправлену йому у біткойнах суму в двократному розмірі. Як нескладно здогадатися, після проведення транзакції користувачі назад нічого не отримували.

Шахраї використовують для обману образи й інших відомих особистостей, включаючи Ілона Маска та Білла Гейтса. Возняк зазначив, що неодноразово звертався в YouTube з вимогою видалити ці відео, але компанія просто ігнорує його запити. Тому Возняк вважає, що сервіс не тільки надає ресурси для розміщення цих роликів, але також просуває їх і отримує з цього вигоду.

Груповий позов

Стів Возняк став одним з 17 позивачів, які звернулися до суду з вимогою зобов'язати YouTube та корпорацію Alphabet видалити відео і попередити користувачів про обман. Додатково вони мають намір отримати компенсацію і домогтися штрафів для компанії.

Варто зазначити, що сам Возняк позбувся біткоїнів, що належали йому ще у 2018 році, позаяк втомився постійно стежити за "плаваючим" курсом криптовалюти. Пізніше він розповів, що під час продажу цифрових токенів його просто обікрали, використавши вкрадену кредитку.