Це було п'ятим затемненням у 2019 році. Сонячне затемнення почалося о 4:29:53 за київським часом. А фаза повного затемнення відбулося в 7:17:46 за київським часом. Максимальна фаза тривала 3 хвилини 40 секунд.

Читайте також: Місячний календар на грудень 2019

Де бачили затемнення

Найкраще це сонячне затемнення буде видно на території Азії, сході Африки та півночі Австралії.

А от у Європі, Туреччині, півночі Росії, Камчатці, Далекім Сході, Сахаліні та Курильських островах, а також в Україні сонячне затемнення видно не було.

Що таке сонячне затемнення?Сонячне затемнення –це астрономічне явище, під час якого Місяць закриває (повністю або частково) Сонце, тож його не можна побачити із Землі.

Сонячне затемнення 26 грудня ще називають кільковим. У цьому випадку Місяць проходить по диску Сонця, але є меншим за Сонце в діаметрі, тож не може приховати його повністю. У максимальній фазі затемнення Сонце закрите Місяцем, однак навколо супутника видно яскраве кільце незакритої частини сонячного диска. Затемнення такого типу відбуваються в середньому 14 разів за сто років, а от повні сонячні затемнення – 60 разів за століття.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно