Чистимо смартфон від непотрібних додатків

У процесі користування смартфоном на ньому збирається маса додатків, чимала частина з яких нам не потрібна і лише займає дорогоцінний простір. Чим більше таких непотрібних додатків на вашому смартфонів, тим гірше він працюватиме. Особливо, якщо якісь з цих додатків працюють у фоновому режимі, що займає ресурси системи.

Не пропустіть Як дізнатися власний тарифний план в "Київстар"

Отже, перший крок, який вам необхідно зробити, – це переглянути усі свої програми та видалити непотріб. Сміливо видаляйте додаток, якщо ви не пам'ятаєте, коли останній раз ним користувалися. Адже повторне встановлення програми, при необхідності, займе всього кілька хвилин, а видалення непотрібних програм дозволить прискорити андроїд девайс і можливо зберегти вашу нервову систему.

Аби видалити непотрібні додатки, потрібно:

 • зайти у налаштування й обрати там пункт меню "Додатки";
 • натиснути на непотрібну програму й обрати пункт меню "Видалити додаток".

Алгоритм дій схожий на більшості смартфонів і може відрізнятися незначними деталями.

Скриншот
Видаляємо непотрібну програму / Фото 24 канал

Видаляємо зайві файли та кеш

Практично усі додатки на смартфоні збирають файли кешу, які також займають місце і впливають на швидкодію системи. В основному це стосується різноманітних месенджерів та браузерів – розмір кешу у цих додатків може сягати кількох гігабайтів всього лише після місяця користування смартфоном.

Кеш потрібен для того, щоб швидше відкривати ті сторінки, на які ви найчастіше заходите, або ж відображати фото та відео в діалогах і групах одразу без підвантажень (у випадку з телеграмом та іншими месенджерами). У більшості випадків ці файли вам не потрібні, але якщо ви користуєтеся смартфоном довгий час, або його не можна назвати потужним, то файли кешу можуть суттєво вплинути на швидкодію.

Аби очистити кеш програми, потрібно зайти у налаштування, окремого додатку, як ми зазначали вище, і обрати там опцію "очистити кеш".

Скриншот
Очистка кешу в додатку / Фото 24 канал

Таку операцію з додатками радимо проводити раз у кілька місяців. За цей час зазвичай збирається достатньо непотрібних файлів, які займають зайве місце у пам'яті та навантажують систему.

Видаляємо зайві файли й сміття

Варто не забувати очищувати смартфон від непотрібних файлів та сміття, яке могло назбиратися у галереї чи теці завантаження. Велике скупчення цих файлів постійно зменшує місце на смартфоні й це негативно впливає на швидкодію пристрої, особливо, якщо місця залишилося зовсім мало.

 • Фото і відео
  Зайдіть у галерею та перегляньте медіафайли, видаліть не потрібні фото та відео файли. У галереї перед видаленням ви можете переглянути всі файли, щоб випадково не видалити те, що дійсно необхідно.
 • Завантаження
  Зайдіть в розділ "Завантаження", зазвичай там теж збирається ціла купа непотрібного сміття, через яке андроїд гальмує. Перегляньте файли в завантаженнях і видаліть те, що не потрібно.

Перезавантажуємо смартфон частіше

Банальна, але важлива порада – частіше перезавантажуйте свій смартфон. Ми звикли щоденно підзаряджати смартфон, але у деяких користувачів пристрої можуть не вимикатися місяцями, а то і довше.

Перезавантаження допомагає телефону викинути з оперативної пам'яті програми, які впливають на роботу системи та можуть суттєво її завантажувати. Крім того, цей процес займає не багато часу і його можна виконувати вечері, або ж коли ставите смартфон на зарядку.

Повернення до заводських налаштувань

Доволі кардинальний метод, до якого рекомендуємо вдаватися лише за умов, коли інші методи не допомагають, або ж коли стався програмний збій чи після оновлення якась важлива функція смартфона не працює. Трапляється таке рідко, але повернення смартфона до початкового стану зазвичай усуває усі негаразди, якщо вони не пов'язані з технічними аспектами.

Повернення до заводських налаштувань, означає, що після цієї операції ви отримаєте смартфон у стані "з коробки". Тобто вам потрібно буде налаштувати все "з нуля". Ця функція також зітре усі ваші дані та додатки, тож перед її проведенням переконайтеся що усі важливі файли та фото збережені на комп'ютер або у хмарі. Також рекомендуємо зробити резервну копію системи й даних – це допоможе швидше відновити усі програми після повернення до початкових налаштувань.

Для того, щоб повернути смартфон до початкових налаштувань потрібно:

 • зайти в меню "Налаштування", та обрати пункт меню "Скидання налаштувань";
 • в різних моделях смартфонів він може бути захований у розділі "Безпека" або ж "Додатково";
 • щоб швидше знайти його у полі пошуку у вікні налаштувань введіть назву функції;
 • після цього підтвердіть операцію (для цього може знадобитися пароль блокування) – смартфон перезавантажиться, видалить усі дані та знову ввімкнеться повернувшись до екрана налаштування системи.

Скриншот
Відновлюємо смартфон до початкових налаштувань / Фото 24 канал

Цікаво Як швидко відправити скриншот зі смартфона на андроїд: спосіб, про який ви не знали

В якому випадку краще купити новий смартфон

Якщо жоден з варіантів не допомагає і смартфон продовжує працювати повільно, постійно зависає, без причин перезавантажується чи проявляються інші проблеми – можливо варто купити новий пристрій. Сьогодні техніка вкрай швидко старіє "морально". Новий смартфон за два чи три роки може втратити офіційну підтримку виробника, не отримувати оновлень і з часом це призведе до уповільнення його роботи та інших негараздів.

Переважно це стосується недорогих моделей, однак і флагмани за немалі гроші через 4-5 років можуть стикнутися з такими ж проблемами і єдиним рішенням може стати новий пристрій.

В іншому випадку варто дотримуватися зазначених вище порад і ваш смартфон служитиме вам вірою і правдою щонайменше кілька років.