Про це повідомляє The Verge.

Читайте також: Використання Telegram після блокування в Росії зросло, – аналітики

"Для захисту національних інтересів та боротьби з монополією мережі Telegram сторінка для збереження та публікації робіт великого аятоли Хаменеї припиняє свою діяльність з цього дня. Цей крок переслідує плани влади заблокувати Telegram і спрямований на підтримку місцевих програм соціальних мереж", – йдеться в повідомленні опублікованому на сторінці аятоли в Telegram.

Відзначається, що це перший крок на шляху до блокування медіагенції в країні. Раніше говорилося, що "всі іноземні служби обміну повідомленнями" в Ірані можуть бути заборонені 21 квітня і в першу чергу це стосувалося Telegram. В якості альтернативи громадянам держави пропонуються місцеві мессенджери Soroush і Gap.

Читайте також: Вистрелили собі в ногу: Роскомнадзор заблокував власну систему "Ревізор" через Telegram

Варто зазначити, що в Ірані 50 мільйонів користувачів Telegram, що в 4 рази більше, ніж у Росії.

Нагадаємо, 16 квітня Роскомнадзор направив операторам зв'язку інформацію про початок обмеження доступу до месенджера Telegram. Раніше Роскомнадзор дав Telegram термін до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування. Представники месенджера відповіли, що принцип побудови сервісу не дозволяє це зробити. 6 квітня Роскомнадзор звернувся до суду із позовом про блокування месенджера Telegram. Внаслідок блокування меседжера в РФ відомство також заблокувало 16 мільйонів IP-адрес Google та Amazon, посилаючись на те, що Telegram використовує хмарні ресурси цих компаній для обходу блокування.