Що трапилося? Як повідомляє 4PDA, виробники чіпів Intel Corp та Qualcomm, а також дослідницька фірма InterDigital Wireless Inc і південнокорейський оператор LG Uplus заборонили своїм співробітникам вступати в неформальні бесіди з представниками Huawei під час минулого засідання 3GPP – консорціуму, який розробляє специфікації для мобільної телефонії.

Читайте також: Скандал з Huawei: найважливіші події

Занесення китайського вендора в "чорний список" Міністерства торгівлі США не передбачало такої заборони і полягало в обмеженні спільного бізнесу Huawei з американськими компаніями без схвалення уряду.

Що відомо про скандал з Huawei? 7 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використання обладнання Huawei на території країни. Компанію запідозрили в шпигунстві та зборі конфіденційної інформації за допомогою того ж таки обладнання.

З метою виконання указу уряду про розірвання співпраці з китайським вендором оголосили: Google, ARM, Intel, Qualcomm та Microsoft.

Відповідь Intel та Qualcomm. Проте представники Intel та Qualcomm заявили, що надали відповідні інструкції співробітникам і відмовилися від докладних коментарів. Представник InterDigital в інтерв'ю журналістам підтвердив, що інженерам компанії було видано таке розпорядження з метою дотримання санкцій адміністрації США.

Хто припинив співпрацю з Huawei? Раніше про припинення співпраці з Huawei заявила Google, яка пізніше висловилася за зняття обмежень з китайського техногіганта. Негативно про торгову війну відгукнувся і один із засновників ARM, незважаючи на формальний розрив відносин з китайським партнером.

Які наслідки можуть бути від нових санкцій? На думку низки галузевих експертів, нові обмеження на обмін інформацією між інженерами можуть уповільнити розгортання мереж 5G в глобальному масштабі. Сама Huawei почала оскаржувати законність санкцій в суді і за чутками, вже готується до релізу власної заміни Android в наступному році.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно