Станція буде виробляти до 350 000 кВтг електроенергії в рік і продаватиме їх на тому ж місці заряджаючи електромобілі на парковці або поставляючи енергію місцевій громаді, повідомляє CleanTechnica.

Цікаво Перовськітні сонячні панелі тепер можна друкувати на струменевому принтері

Я радий, що після двох з половиною років планування і приблизно 13 місяців будівництва, ми все-таки змогли запустити сонячну дах Kronberg. Наш проєкт – це ще один важливий крок до майбутнього чистої енергії. Як інноваційна енергетична компанія ми продовжуємо інвестувати в перспективний ринок, а завдяки канатній дорозі Jakobsbad-Kronberg AG у нас з'явився сильний регіональний партнер для реалізації цього проєкту,
– заявив генеральний директор SAK Стефан Гарбин.

Таким чином, при середній вартості електроенергії у Швейцарії близько 0,2 долара за кВт*год модернізація парковки в сонячну ферму при прямих продажах енергії буде щорічно приносити до 70 тисяч доларів додаткового доходу. І для цього не треба було додатково орендувати землю.

Відео демонструє закінчений проєкт парковки

У SAK не розкривають загальну тривалість експлуатації проєкту, але відзначають, що складна конструкція значно збільшить термін служби – компанія буде забирати панелі, в разі дощу або снігопаду.

Доступ до сонячних панелей буде поширюватися в рамках гібридної моделі. Перша половина батарей може бути орендована приватними клієнтами, друга – компаніями і великими організаціями під власні потреби.