Особливості дослідження 

До теми: 5 речей, які зміняться у найближчому майбутньому

Раніше нейронні мережі вже використовувалися для навчання алгоритмів, здатних вести вільний діалог з використанням синтезатора мови. Але якщо раніше в якості масиву інформації виступали тисячі газет і публікацій, то в цей раз IBM "нагодувала" мережу 1100 матеріалами з студентських робіт Кембриджа, повідомляє Gadgets.

Метою експерименту було з'ясувати, чи здатний штучний інтелект в режимі реального часу вести повноцінну дискусію і робити повноцінну, зрозумілу людині і переконливу доповідь. IBM Project Debater впорався із завданням.

Приклади з дискусії штучного інтелекту

"Штучний інтелект не зможе прийняти рішення, яке є морально правильним, тому що мораль є унікальною особливістю людей. Неможливість прийняття моральних рішень може привести до небезпеки. Штучний інтелект може заподіяти багато шкоди. Він може приймати тільки ті рішення, для яких він був запрограмований, і програмування неможливо для всіх сценаріїв, на це здатні лише люди", – зауважила система синтетичним жіночим голосом.

Штучний інтелект має великі переваги. Він звільнить людей від необхідності виконувати рутинні завдання, що повторюються, надавши їм більше вільного часу,
– заявив опонент в особі того ж ШІ.

Висновки дослідників

В ході підготовки мови штучний інтелект повинен був оцінити найкращі аргументи доповіді, перевірити орфографічні помилки, поправити граматику і підготувати п'ятихвилинний виступ. За запевненням IBM, на все це у алгоритма пішло 60 секунд.

Цікаво: Чи зможе штучний інтелект перевершити людину: Джек Ма про майбутнє

Після закінчення виступу аудиторія з учених і дослідників погодилася з гіпотезою ШІ, що сьогодні від цієї технології набагато більше користі, ніж шкоди.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно