Шейн Геро упевнений, що кити таким чином обмінюються інформацією, і поставив собі завдання спробувати зрозуміти про що саме вони розмовляють. Дослідник сподівається за допомогою технологій ШІ зіставити звуки китів з їх поведінкою.

Цікаво У Xiaomi Mi 11 великі проблеми: несправність може повністю зламати смартфон

Як відбувається робота

Нам відомо, що навіть у найрозумніших тварин, крім людини, відсутня система спілкування, яку можна було б назвати мовою. Але чи можуть кити стати винятком?

Вчений Шейн Геро зібрав команду фахівців в області лінгвістики, робототехніки та машинного навчання. Проєкт отримав назву CETI (ініціатива перекладу китоподібних). Для досліджень він буде опиратися на досягнення в області штучного інтелекту.

Наразі працюють над створенням спеціалізованих відео- та аудіозаписних пристроїв, які фіксуватимуть мільйони повідомлень китів для їх подальшого аналізу. Дослідники сподіваються розкрити основну архітектуру китової мови, з'ясувати її базові одиниці, дізнатися, чи існує граматика, синтаксис або щось подібне до слів і речень.

Експерти відстежуватимуть поведінку китів, коли вони клацають або слухають клацання, використовуючи для аналізу аналогічну технологію машинного навчання, яка допомагає голосовим помічникам Alexa і Siri реагувати на команди людей.