Ключовою фішкою чіпа, призначеного для гаджетів преміум-класу, стали широкі мультимедійні можливості, включаючи декодування відео 8K в 60 fps та підтримка відразу семи камер для обробки панорамних зображень.

Не пропустіть: Смартфони незабаром зникнуть: що може їх замінити

Для чого призначена платформа

Мобільна платформа Snapdragon XR2 5G призначена для пристроїв розширеної реальності, включаючи розумні окуляри і шоломи. Продуктивність CPU і GPU новинки, за заявою виробника, вдвічі вища, ніж у Snapdragon 835, пропускна здатність пікселів при роботі з відео – в чотири рази вища, роздільна здатність і продуктивність при виконанні пов'язаних з ШІ завдань – в 6 і 11 разів вища відповідно.


Qualcomm представили платформу для AR ґаджетів

Новинка підтримує одночасну роботу з двома 3K-дисплеями з частотою оновлення 90 кадрів в секунду, відтворення 8К-відео з фреймрейтом 60 fps або 4К в 120 fps. Заявлена ​​підтримка стандартів HDR10 і HDR10+, а також зниження затримки при передачі даних в режимі доповненої реальності.

Snapdragon XR2 5G може обробляти сигнал з семи камер одночасно в режимі панорамного огляду. Чіп також здатний відстежувати положення пристрою в просторі, руху рук, очей, обличчя і губ користувача.

Інші функції

Підтримуються функції розпізнавання сцен і об'єктів, а також їх "безшовна" інтеграція в цифрову графіку. Правдивості контенту, за заявою розробників, також додадуть технології об'ємного звучання. Qualcomm обіцяє реалізувати і контекстне розпізнавання звуків за допомогою сабпроцесора Hexagon DSP – наприклад, шолом зможе ідентифікувати плач дитини в реальному світі і своєчасно попередити про це ґеймера, що надто захопився грою.

Ринок

Мобільна платформа позиціюється Qualcomm як універсальний засіб, який можна використовувати в доданій та віртуальній реальності та миттєво переміщатися з однієї сцени в іншу за допомогою єдиного апаратного комплексу та підтримки мереж 5G з низькими затримками.


Коли на ринку з'являться AR та VR пристрої на Snapdragon XR2 5G, наразі невідомо

Терміни появи на ринку перших комерційних моделей AR-пристроїв на базі Snapdragon XR2 5G будуть оголошені пізніше.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно