Як військові збираються застосовувати нову технологію

За інформацією джерел знайомих із ситуацією, застосування нової технології на базі ШІ застосують для серйозних змін в стратегії при проведенні військових і урядових операцій. Система GIDE на основі машинного навчання здатна відстежувати найменші зміни даних, що вказують на можливість появи будь-яких проблем, в режимі реального часу.

Цікаво Нейромережа навчилась уявляти те, чого раніше ніколи не бачила

Як це працює

Наприклад, якщо супутникові знімки фіксують підготовку відплиття з порту підводного човна будь-якої ворожої країни, то ШІ-алгоритм відзначить цей факт, припускаючи, що човен, швидше за все покине місце стоянки. Військовим аналітикам потрібні були б години або навіть дні, що прочесати всю інформацію і помітити ці зміни, тоді як система GIDE справляється з цим завданням за секунди.

Переваги використання ШІ-системи, здатної з високою точністю прогнозувати подальші події, очевидні. Замість того, щоб просто реагувати на події і покладатися на вже застарілі дані, Пентагон міг би робити попереджувальні кроки, наприклад, при проведенні військових операцій.

Випробування системи GIDE

Останній експериментальний тест системи GIDE 3 був наймасштабнішим. Американські військові використовували всі доступні канали отримання даних, починаючи від розвідки і закінчуючи інформацією, отриманою з цивільних джерел.

Відзначається, що застосовані технології не є абсолютно інноваційними, але саме в рамках цього проєкту вони були об'єднані разом.

Коли військові планують застосувати систему GIDE "в полі"

Згідно з наявними даними, практичне використання системи GIDE військовими може початися вже зовсім скоро. Передбачається, що наступний масштабний тест пройде під час глобальних військових навчань, які заплановані на весну 2022 року.