Серед постраждалих опинився канал Front Page Tech відомого інсайдера Джона Просера, який написав у себе в твіттері, що назву каналу було змінено на NASA [News], а всю бібліотеку відеозаписів було видалено.

Цікаво Скільки коштує злам Gmail чи DDoS-атака: в мережі з'явилися розцінки хакерів

Стрім зламаного каналу за допомогою ботів набрав 100 000 переглядів і потрапив в тренди YouTube.

Як вдалося зламати акаунт

Джон підтвердив, що хакери обійшли двухфакторну верифікацію каналу, можливо, за допомогою підміни SIM-карти. На самому стрімі хакери заробили на 4000 доларів в біткоїнах. На момент написання публікації канал Front Page Tech було видалено. Наразі неясно, чи канал видалили зловмисники, чи його заблокувала адміністрація YouTube.

Реакція YouTube

Служба підтримки YouTube зв'язалася з Просером, попросила заповнити форму і почекати кілька тижнів. Наразі Front Page Tech так і не відновлено.

Крім Просера хакери зламали ще декілька великих каналів на YouTube і змінили їх назви, щоб викликати довіру у користувачів. Варто зазначити, що це постійна проблема YouTube, яку сервіс так і не розв'язав, оскільки канали регулярно страждають від зламів.


Шахраї обіц'яють подвоїти біткоїни, які їм відправляють довірливі користувачі

Схожі хакерські атаки

Раніше подібна хакерська атака була здійснена на Twitter. Шахраї зламали акаунти Ілона Маска, Барака Обами, Білла Гейтса й інших – в них пропонувалося відправити 1000 доларів на адресу Bitcoin-гаманця, натомість автор повідомлення обіцяв вислати подвоєну суму назад.

В кінці липня стало відомо, що співзасновник компанії Apple Стів Возняк і ще кілька відомих особистостей подали на YouTube до суду – причиною для цього стало розміщення шахрайських матеріалів з роздачею біткоїнів від їх імені, яке допустив сервіс.