Ця історія дуже нагадує ситуацію з техногіганом Huawei, в результаті виробник не має змоги співпрацювати з Google тож довелось розробити власний магазин додатків та навіть фірмову ОС, що, звісно, вплинуло і на користувачів. Однак ситуація з Xiaomi насправді відрізняється, пише Android Authority.

До теми Трамп знову атакував Китай санкціями – цього разу проти Xiaomi та ще 8 компаній

Чи варто хвилюватись користувачам

Санкції введені проти Xiaomi відрізняються від тих, які були введені проти Huawei.

Компанія Huawei потрапила до чорного списку, в результаті китайському виробникові заборонили співпрацювати з американськими компаніями (наприклад, Google і Qualcomm). Це призвело до того, що компанія залишилася без процесорів і операційної системи для своїх мобільних пристроїв.

При цьому Xiaomi зможе продовжити співпрацю з американськими компаніями, тому Android залишиться доступним для користувачів Xiaomi, принаймні поки що. Санкції також не вплинуть на ланцюжок поставок Xiaomi і не завадить продавати обладнання компанії на території США.

Свіжі санкції передбачають, що інвестори зі США, які вклалися у цю компанію, зобов'язані позбутися там своїх часток.

Що каже Xiaomi

Виробник співпрацю із китайською оборонною галуззю заперечує. Там додали, що працюють, не порушуючи законодавства.

Цікаво Snapchat назавжди заблокує акаунт Дональда Трампа

“Наша компанія надає товари та послуги для цивільного та комерційного використання. Ми вживатимемо відповідних заходів для захисту інтересів компанії та її акціонерів”, – кажуть в Xiaomi.

Наразі компанія розглядає потенційні наслідки санкцій.