Задають тренд, звично, світові гіганти – виробники споживчої електроніки.

Про технології, які змінюють нас і які доступні нам вже і зараз, можна предметно говорити на прикладі Samsung Electronics – компанії, яка акурат у листопаді святкує свої 50 років. Позаяк, позиціонуючи себе, корейський флагман завжди ставить на перше місце інновації для людини: усі результати діяльності корпорації спрямовані на те, як зробити життя людей простішим і комфортнішим. Цієї філософії Samsung Electronics неухильно притримується протягом півстоліття.

Телефони майбутнього

Почнемо ми з пристрою, який сьогодні є, мабуть, у кожного з собою завжди і всюди, в кишені чи сумочці, – з телефона. Ось уже 10 років Samsung Electronics зберігає лідерство за продажами смартфонів у світі (цікава статистика: щогодини компанія продає понад 42 тисячі (!) своїх смартфонів); і саме відзначає 10 років (випадковий збіг? – навряд) з часу випуску на ринок легендарної серії Galaxy. Але зараз мова не про це.

Справжній фурор серед "мобіманів" та заздрість у конкурентів викликав вихід "в люди" першого у лінійці марки смартфона, який згинається, – Galaxy Fold, – подія, яку не без підстав називають "революцією" в світі мобільних технологій.

В складеному вигляді він нагадує класичні смартфони: довжина його – трохи більше 160 мм, ширина – майже 63 мм. Та варто лиш його розкрити – і ви отримаєте повноцінний 7,3-дюймовий планшет з модними тонкими рамками, – ідеальний ґаджет для роботи і мультимедіа. Ергономічний і функціональний.

І експерименти у цьому напрямку ще тільки розвиваються. Як доказ – щойно анонсований концепт "гнучкого" смартфона, який може згинатися як по вертикалі, так і по горизонталі. Свою розробку креативники Samsung називають "цілою гнучкою екосистемою". Основний акцент у презентаційному ролику – на те, як фірмова Android-оболонка Samsung One UI підлаштовується під роботу з гнучкими ґаджетами.

І, раз ми вже згадали про інтерфейс, не можна оминути увагою майбутню появу другого покоління One UI, над яким активно працює Samsung. Наразі готова Beta-версія, яку вже зараз можуть оцінити в роботі найпалкіші прихильники корейської продукції.

Нова графічна оболонка, кажуть розробники, є найпростішою, інтуїтивно зрозумілою, та найбільш зручною за всю історію компанії. Управління однією рукою, яскравіші кольорові відтінки, вперше – анімовані іконки, – усе це має допомогти користувачам зосередитися на тому, що для них є пріоритетним, зробити сприйняття інформації на екрані більш комфортним.

Усі ці ноу-хау, авжеж, дуже важливі не лише з огляду на їхню інноваційність, а й на доступність. Нещодавно ми вже писали про фірмову технологію Samsung Super AMOLED. Досі ці матриці за останнім словом техніки були привілеєм лише флагманських смартфонів S-серії, та тепер Samsung оснащує ними навіть телефони середнього цінового сегменту.

Щоб закрити "мобільну" тематику, варто окремо згадати планшет Galaxy Tab S6 – компактний за розмірами, але багатий на функціонал інструмент для роботи і творчості. 10.5-дюймовий Super AMOLED-дисплей, потужний процесор Qualcomm Snapdragon 855, 6 ГБ "оперативки" – його не дарма називають найбільш "зарядженим" планшетом на Android.

Оновлений стилос S Pen тепер розпізнає 4096 (!) рівнів натиску і кута нахилу: таким пером зручно і малювати, і писати (ґаджет розпізнає рукопис); можна навіть керувати камерою та іншими додатками дистанційно замість пульта, – завдяки вмонтованому Bluetooth-модулю (неабияк зручно, наприклад, влаштовувати презентації). При цьому команди можна віддавати не лише натисканням кнопки на S Pen, а й простими жестами у повітрі. Чарівна хайтек-паличка, за помахом якої можна творити справжні дива.

Щоб ці дива виглядали максимально яскраво, таблет отримав подвійну ультраширококутну камеру з оглядовістю як у людського ока – 123 градуси.

Чохол-клавіатура в комплекті перетворює цього "нашпигованого" малюка (товщина планшета – 5,7 мм, вага – 420 г) на повноцінний робочий ПК в мініатюрі. Та й на цьому дива не закінчуються: з’явилися чутки, що Samsung готується випустити 5G-версію моделі. Якщо це так, тоді Galaxy Tab S6 стане першим ґаджетом у своєму класі, який підтримує стандарт зв’язку п’ятого покоління.

Побутова техніка майбутнього

SamsungElectronics – одна з небагатьох компаній, яка намагається тримати марку на усіх фронтах. На виставці споживчої електроніки у Берліні корейці показали одразу три цікаві новинки у сегменті побутової техніки, покликані зробити наше життя простішим, комфортнішим і чистішим, а відтак – здоровішим.

Найперше, що кидається в очі – шафа для одягу... Не просто шафа, а високотехнологічний, багатофункціональний девайс, – розумний гардероб з функцією догляду за речами AirDresser. У цій "шафі" (язик не повертається назвати її просто "шафою") одяг не просто висить собі, а паралельно очищається і освіжається. Тобто можна довгий час обходитися без повноцінного прання, – це і зручно, і захищає одяг від зношування

Система Jet Air і технологія Air Hangers використовують потужні струмені повітря для видалення пилу – навіть того, який глибоко в’ївся. Функція Jet Steam забезпечує м’яку дезінфекцію та вбиває бактерії, а технологія Heatpump Drying гарантує делікатний догляд за одягом за рахунок сушки при низькій температурі, – дуже зручно особливо, коли йдеться про вироби з ніжних тканин.

Спеціальна система фільтрації усуває непотрібні запахи та підтримує чистоту всередині пристрою, вловлюючи пил з повітря.

Іншими двома новинками, якими Samsung здивувала публіку IFA-2019, є бездротовий пилосос POWERstick Jet та очищувач повітря Samsung Cube AX9500. Якщо коротко про стік, то за потужністю всмоктування він майже не поступається традиційним пилососам, які працюють від мережі. Модель використовує цифровий інверторний мотор і циклонну систему фільтрації Jet Cyclone, завдяки чому потужність всмоктування сягає 200 Вт.

У двох словах про "куб": це – елегантна модульна конструкція з передовою технологією очищення повітря Wind-Free , яка вперше представлена на європейському ринку. На відміну від інших очищувачів повітря, Cube AX9500 не створює протягів і навіть шуму. Можете насолоджуватися чистим повітрям вдома без зайвого дискомфорту.

Взагалі до питань чистоти в Samsung Electronics особлива увага. Тут не можна не згадати нове покоління пральних машинок з технологією QuickDrive, яка дозволяє на 50% скоротити час прання і на 20% знизити енергоспоживання без шкоди для якості прання. Чудова опція для "вічно зайнятих" людей третього тисячоліття.

Більше того, спеціальний датчик AquaProtect сигналізує про можливий витік води і синхронізується зі смартфоном, – тож тепер не доведеться хвилюватися, якщо ви залишили машинку прати, а самі пішли кудись у справах. За допомогою віртуального помічника Bixby Ви ще й зможете управляти пранням дистанційно зі смартфона: сидячи в офісі чи їдучи в авто.

Звісно, Samsung не був би Samsung, якщо б не міг запропонувати чогось ультрасучасного на ринку телевізорів. У цій ніші "тризіркова" компанія залишається незмінним лідером ось уже 12 років: майже кожен третій проданий телевізор у світі – виробництва Samsung.

Нова лінійка телевізорів QLED TV дарує враження від перегляду не згірш як у кінотеатрі: висока чіткість зображення, глибока передача відтінків чорного, широкий кут огляду. Технологія 8K AI Upscaling з штучним інтелектом дає змогу масштабувати роздільну здатність відеоконтенту до 8К. При перегляді глядач переживає "ефект занурення" завдяки реалістичності зображення і живому звуку.

А інтер’єрні телевізори The Frame від Samsung ще й ідеально впишуться у домашній простір. Завдяки спеціальному режиму Ambient у вимкненому стані на екрані можна транслювати різні зображення чи сімейні фотографії, використовуючи цей стильний дисплей як елемент настінного декору.

Що далі?

...А поки Ви з насолодою дивитеся улюблений фільм на ультрасучасному телевізорі, Samsung Electronics продовжує тримати руку на пульсі інновацій, не обмежуючись одними лише мобільними пристроями та побутовою технікою. Компанія досліджує нові напрямки бізнесу: охорона здоров'я, безпека, автомобільна електроніка. Зараз корейці зосередили зусилля на технологіях 5G та інтернеті речей, адже людство уже увійшло в нову еру – еру, коли пристрої самі спілкуються між собою для кращої взаємодії з людиною і середовищем. А у Samsung Electronics парк і потенціал таких пристроїв чи не найбільший.