В американських штатах Техас, Орегон і Вірджинія нехарактерно низька для цих територій температура повітря призвела до відключення від електропостачання більш ніж 1,8 мільйона споживачів. Близько половини вітряних енергетичних установок в Техасі не функціонували через обмерзання.

Цікаво Huawei рятує бізнес: компанія почне розводити свиней і добувати вугілля

Якими будуть наслідки

Державна комунальна компанія Austin Energy, що забезпечує електроенергією місто Остін, штат Техас, і прилеглі райони, зобов'язала всіх промисловців і виробників напівпровідникової продукції призупинити або повністю припинити роботу своїх заводів.

Подібні незаплановані зупинки виробництва зазвичай призводять до довготривалих наслідків.

  • Тридцятихвилинне відключення електрики на одній з фабрик Samsung у 2018 році обернулося зменшенням постачання чіпів флешпам'яті NAND на три відсотки.
  • Samsung вже відчувала проблеми з електропостачанням на своїй фабриці в південнокорейському місті Хвасон на початку року. На відновлення живлення і виробництва знадобилося кілька днів.
  • Як вказує Austin-American Statesman, через відключення світла на фабриках в Остіні деякі вироблені там продукти можуть виявитися непридатними, внаслідок чого збитки компанії сягнуть в мільйони доларів. Для випуску деяких типів мікросхем потрібно багатоступеневе виробництво, яке може займати до місяця або навіть більше.

У минулому навіть короткострокові перебої з виробництвом чіпів приводили до зростання цін і дефіциту мікросхем. На світовому ринку зараз і без того спостерігається нестача чіпів. Зупинка фабрик Samsung, ймовірно, тільки посилить проблему.

Зазвичай фабрики з виробництва мікросхем обладнуються запасними генераторами, які компенсують брак електроенергії при незапланованих відключеннях. Однак подібні системи не призначені для тривалої роботи.