Нове рішення пропонує передавати дані полімерними лініями товщиною менше людської волосини. Це може перевернути індустрію.

Цікаво Вчені створили полімерну плівку, яка захищає від електромагнітного випромінювання

При передачі великих обсягів даних проблеми міді очевидні – це такий же швидкий ріст споживання (розсіювання потужності). З оптичними лініями інша проблема – для перетворення електричних сигналів в оптиці потрібна спеціальна електроніка, яка погано поєднується із кремнієм. Інакше кажучи, безпосередньо не можна передавати оптичні сигнали з одного чіпа в інший. Виявилося, що можна поєднати перевагу кожного із способів і уберегтися від недоліків кожного з них.

Важливе відкриття нового революційного інтерфейсу

Фахівці з MIT разом з дослідниками з Intel і двох національних лабораторій США запропонували передавати дані від чіпа до чіпу найтоншими полімерними каналами на високих частотах – в субтерагерцовому діапазоні. Кремнієві чіпи для роботи у цьому високочастотному діапазоні можна створити і дослідники це продемонстрували. Виходить, що інтерфейс для роботи з полімерними каналами передачі можна вбудувати в сучасні напівпровідникові рішення або достатньо просто випускати їх у вигляді дискретних рішень, що все одно не так складно, як виробництво оптичних перетворювачів. Це одночасно збільшить швидкість обміну даними між чіпами на платі і знизить споживання, оскільки розсіювання тепла як в міді вже не буде.

Експеримент з полімерними каналами при передачі даних в субтерагерцовому діапазоні показав, що швидкість сигналів досягає 105 Гбіт/с, а це в десять разів швидше, ніж передача через інтерфейс USB 3.1. При цьому перетин полімерного провідника склав 0,4х0,25 мм, а дані передавалися паралельно за трьома рознесеними по частоті каналами.

Очевидно, що пасмо з таких провідників і частотне розділення можуть у багато разів збільшити швидкість передачі, тоді як вага буде абсолютно непорівняною з мідними каналами. Дослідники розраховують, що дана перевага знайде застосування в аерокосмічній галузі та в автомобілебудуванні, де на рахунку може виявитися кожен зайвий грам корисного навантаження.