Більшість клеїв на основі епоксидної смоли тверднуть під дією зовнішніх факторів — тепла, світла, вологості. Нещодавно сінгапурським вченим вдалося створити клей, застигає під впливом магнітного поля. Про це вчені з Наньянського технологічного університету пишуть в статті, опублікованій в журналі Applied Materials Today.

Цікаво NASA випробовує найменший комерційний місяцехід

Що відомо

Перевагою нової технології є її економність і швидкість. В той час, коли закріплення епоксидного клею в одних випадках вимагає багатьох годин нагрівання в печі, грам нового клею потребує для застигання 16,6 Вт*год енергії, що в 120 разів менше. Процес займає не більше декількох хвилин, а міцність з'єднання досягає 6,5 мегапаскаля, не поступаючись існуючим складам.

Для досягнення потрібного ефекту автори додали в клейову смолу суміш наночастинок марганцю, цинку і оксиду заліза. Зовнішнє змінне магнітне поле змушує їх нагріватися, прогріваючи навколишню масу полімерів, які і застигають.

Найважливішим досягненням стало затвердіння під мінімальним магнітним полем, щоб не допустити перегріву склеюваних поверхонь. Багато поверхонь, з якими ми хочемо працювати, вкрай чутливі до температури: це такі речі, як гнучка Електроніка або біорозкладані пластмаси,
— говорить Террі Стіл, один з авторів статті.

Розробники додають, що новинка вже була з успіхом випробувана на різних матеріалах, включаючи пластик, кераміку і деревину, дозволивши міцно з'єднати їх з мінімальними витратами часу і енергії. Стіл і його колеги впевнені, що такий клей знайде широке застосування всюди, але перш за все — там, де потрібне масове виробництво вуглепластикових деталей, будь то виготовлення спортивних аксесуарів чи автомобілів. Вони вже ведуть переговори про комерційний продаж технології.