Рожевий місяць 2020 в Україні

Цей рожевий місяць могли побачити і українці. За київським часом рожевий місяць було видно 0 05.37 ранку. В цей час супутник Землі максимально наблизився до планети – на відстані 356,9 тисяч кілометрів від нашої планети.

До теми Місячний календар на квітень 2020

Саме тому, у цю ніч супутник здавався значно більшим, ніж зазвичай, приблизно на 14% ніж у звичайний повний місяць. Також цей рожевий місяць був на 30% яскравішим, ніж зазвичай. Тому це явище називають Супермісяць.

Що відомо про рожевий місяць

Супермісяць, який ми могли спостерігати з 7 на 8 квітня, – це астрономічне явище, яке відбувається при збігу повного місяця з перигеєм — моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.

Річ у тому, що Місяць має еліптичну орбіту, по якій він обертається навколо нашої планети. Завдяки цьому із Землі інколи можна бачити більший розмір місячного диска, ніж завжди.

Що стосуються терміну "рожевий місяць", то це той же Супермісяць, однак його так називають через сезон коли він відбувається. Саме у квітні цвіте флокса, поширеної в Північній Америці. За чутками, таку назву астрономічному явищу надали ще індіанці.

При цьому якщо ви таки бачили Супермісяць рожевим, то це лиже візуальний обман.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно