Таку думку для Newsweek висловив Ілля Андрєєв, співзасновник Vee Security – компанії-розробника програмного забезпечення, яка допомагала користувачам Telegram обходити заборону.

Читайте також: У Росії порахували збитки від блокування Telegram: мовиться про мільярди доларів

Спроба Роскомнадзора заблокувати месенджер швидко перетворилася на фарс: як тільки регулятор блокував одного інтернет-провайдера, Telegram переключався на інший, нагадує автор статті Оуен Метьюз.

За даними Telegram, його активна аудиторія за два тижні блокування скоротилася не більше ніж на 3%, натомість інформація державної моніторингової компанії "Медіалогія" свідчить, що на 76,5%.

Якими б не були реальні цифри, цей конфлікт перетворився на змагання між РФ і технічно підкованими громадянами, зауважує журналіст. Але, на думку московського консультанта з інформаційних технологій Володимира Маркова, це "не та битва, яку Кремль може собі дозволити програти на очах у всіх".

На карту поставлені кар'єри чиновників. Telegram пошив у дурні Роскомнадзор і ФСБ... Вони зроблять все, щоб розібратись з цією непокорою,
– запевняє експерт.

Автор публікації не виключає, що Роскомнадзор невдовзі знайде спосіб закрити велику частину лазівок для обходу блокування. Це означає, що Telegram стане доступним тільки через проксі-сервери або віртуальні приватні мережі. "І те й інше є методами маскування географічного розташування користувача. Це тимчасове рішення неминуче зробить Telegram менш привабливим для звичайних користувачів, які не одержимі конфіденційністю в інтернеті", – зазначає Метьюз.

Читайте також: Російські користувачі можуть залишитися без ще одного популярного месенджера

Але серйознішим наслідком заборони Telegram, якщо Роскомнадзор таки досягне свого, буде те, що Росія твердо стане на шлях до інтернет-тоталітаризму, прогнозує журналіст. Протягом багатьох років чиновники говорили про створення виключно російського, контрольованого Кремлем, окремого інтернету, йдеться далі у матеріалі.

Відключення Росії від всесвітньої мережі ознаменує собою серйозний перехід до ізоляції та репресій. Це також може завдати серйозного удару по політичній опозиції Кремля. Якщо влада зможе успішно закрити Telegram, то, швидше за все, сайти з посиланнями на виступи лідера опозиції Олексія Навального стануть наступними, припускає журналіст.

Серйозний наступ на свободу інтернету також завдасть великої шкоди економіці РФ, оскільки сфера IT є однією з небагатьох, в яких країна тримається на світовому рівні, продовжує Метьюз.

Без інтернету не буде IT. Соціальні та культурні наслідки будуть жахливими. Це нерозумно. Це схоже на спалювання книг,
– додає Андрєєв.

Читайте також: Скасування права на конфіденційність – ліки, які небезпечніші самої хвороби, – Дуров

Нагадаємо, 16 квітня суд дозволив Роскомнадзору заблокувати Telegram у Росії. При цьому творець Павло Дуров заявив, що його сервіс почне використовувати вбудовані механізми для обходу блокування. І вже через кілька годин після початку блокування, яке відбулося 17 квітня, весь Telegram продовжив роботу без будь-яких обмежень на території Росії.

Згодом у Москві прокотилися багатотисячні мітинги у підтримку Telegram. Протестувальники запускали білі паперові літачки в небо (символ месенджера) і скандували "Геть царя!".