Про це повідомляють російські "Известия" з посиланням на власні обізнані джерела на ринку мобільного зв'язку. Уживані базові станції можуть використовуватися операторами для установки на мережі, а також для заміни окремих блоків, що виходять з ладу.

Не пропустіть Інтернет закінчується у росіян перестав оновлюватися браузер Chrome

Ми працюємо над тим, щоб можливі торгові та технологічні обмеження не позначилися на якості послуг, а також на планах модернізації мереж та розвитку компанії. Вже зайняті переконфігурацією мереж, вирішуємо питання щодо закупівлі обладнання, розпочинаємо тестування нових рішень на предмет взаємозамінності та сумісності з існуючою інфраструктурою,
– повідомив виданню представник МТС.

Поінформоване джерело видання вважає, що самі оператори навряд чи будуть закуповувати і перепродавати обладнання, побоюючись санкцій. Найімовірніше, цим займатимуться непублічні компанії-посередники.

Видання зазначає, що такий підхід дозволить здійснювати закупівлі базових станцій у кількості, достатній для покриття міста середніх розмірів чи невеликого регіону. Уживане обладнання для мереж LTE зараз є на світовому ринку, оскільки багато операторів зайняті впровадженням 5G/5G-ready, завдяки чому відбувається вивільнення базових станцій четвертого покоління.

Водночас варто зауважити, що вживане обладнання може частіше виходити з ладу та потребувати ремонту провести який російські оператори не зможуть, оскільки не матимуть складових для заміни. Крім того, обирати якісне обладнання буде важче, адже доведеться брати те, що дають, якщо взагалі дадуть хоча б щось.

Читайте на сайті Компанія Siemens йде з російського ринку після майже 170 років роботи

Комунікаційні компанії не продають Росії обладнання

  • На початку квітня компанії Nokia та Ericsson, які є найбільшими європейськими виробниками телекомунікаційного обладнання, оголосили про припинення роботи в Росії.
  • Приблизно в цей час китайська Huawei заморозила укладання нових контрактів на постачання обладнання російським компаніям.
  • За даними компанії Mobile Research Group, частка обладнання Huawei у мережах російських операторів зв'язку в 2021 році становила 40%, тоді як на техніку Ericsson та Nokia припадало 25% та 15% відповідно.