Killnet вимагають розблокувати транзит товарів до Калінінграда, про заборону якого ЗМІ повідомили 18 червня. Днем раніше почали діяти обмеження щодо імпорту та транзиту російських сталі й інших виробів із чорних металів до Євросоюзу. Тому Литва обмежила курсування потягів з підсанкційними товарами. У російському МЗС назвали дії Литви порушенням міжнародно-правових зобов'язань та пригрозили діями у відповідь. Російські кіберзлочинці приєдналися до погроз і 25 червня опублікували відеозвернення.

Цікаво Російське угруповання хакерів Killnet атакує Молдову

Killnet атакує Литву

Вам потрібно прислухатися для нашого звернення, бо у вас немає шансу на протистояння з нами. Зате у вас є 48 годин на розблокування транзиту в Калінінград. Якщо це не відбудеться, понад 500 компаній з вашої країни опиняться в жахливих умовах у понеділок. Ми чекаємо негайної реакції й уже готові завдати точкового удару в серце вашої системи. [...] Вирішіть це питання самі або ми вирішимо його за вас,
– заявили хакери.

Тепер у телеграм-каналі Killnet одне за одним публікуються повідомлення про успішні атаки.

  • В одному з таких стверджується, що було порушено "роботу всієї онлайн-бухгалтерії Литви", а перший удар взяла на себе система B1, яку використовують в країні для бухобліку.
  • За словами хакерів, помилка авторизації зробила недоступними мільйони документів.
  • Також заявляють про злам "головної мережевої інфраструктури", що призвело до блокування електронних доступів до системи урядових установ.
  • Ще одне повідомлення звітує про атаку на податкову службу країни.

Повертаючись до нинішніх атак, можна сказати, що як мінімум одна з них – напад на податкову службу Литви – є успішною: сайт vmi.lt наразі не працює.

Атака на сайт vmi.lt
Атака на сайт vmi.lt / Скриншот 24 каналу